Petak, 23 Prosinac 2016 01:00

Slavonskobrodska ekipa "Percom dostava plina" s uvjerljivih 9:0 otvorila požeški turnir

POŽEGA - Drugog natjecateljskog dana 26. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2016" odigrano je pet utakmica u fondu nagrada i jedna utakmica veteranskog turnira.

Prošlogodišnji osvajač trećeg mjesta slavonskobrodska ekipe Percom dostava plina u svom prvom nastupu je s visokih 9:0 pobijedila NK Mladost Pavlovce. Pogotke su postigli Almedin Bundavica (5), Luka Đerek, Tomislav Ferić, Goran Jurić i Mario Petrović. Igrači Percoma odigrali su jučer još jednu utakmicu protiv Magme koja je završila rezultatom 1:1. Percom je poveo pogotkom iskusnog Maria Petrovića u 8. minuti, a za Magmu je izjednačio Mario Lucić. Prednost nakon penala ostvario je Percom za kojeg većinom nastupaju igrači MNK Brod 035 koji se uspješno natječe u 1. Hrvatskoj malonogometnoj ligi gdje nakon prvog dijela prvenstva zauzima 6. mjesto.

Kutjevo je rezultatom 3:2 svladalo MNK Plamen. Kutjevčani su poveli pogocima Josipa Budimira u 4. i Ante Budimira u 6. minuti. Matej Šipura je u 15. minuti smanjio na 2:1, a Krešimir Kliček je u 24. minuti ponovno povećao vodstvo Kutjevčana. U 29. minuti Josip Šipura je postavio konačan rezultat pogotkom za 3:2.

Utakmica između MNK Moby dicka Batrina i Sun Caffe bara Birc završila je rezultatom 2:2, a prednost nakon penala ostvarili su igrači Sun Caffe bara Birc. Branimir Zelić je pogotkom u 10. minuti doveo Sun u vodstvo koje je trajalo do 23. minute kada je izjednačio Hrvoje Wdovjak, a dvije minute poslije Ante Ćurković je donio vodstvo Moby dicku. U 28. minuti kaznenim udarcem s 10 metara Sebastijan Kalnak pogodio je za konačnih 2:2. U svojoj drugoj utakmici Moby dick je poražen od Auto Robija rezultatom 4:8. Pogotke za Auto Robi postigli su Stjepan Šilhan (3), Andrija Lucović (2), Ante Vidović, Petar Baketarić i Antonio Šarić. Za Moby dick su zabili Slaven Barišić, Ante Ćurković, Hrvoje Jozić i Danijel Brtan.

Odigrana je i prva utakmica veteranskog turnira. Branitelj naslova Kelvin je rezultatom 2:0 svladao Standard. Nevio Berdi bio je dvostruki strijelac u 2. i 19. minuti.

Pobjednik turnira 2014. godine i prošlogodišnji viceprvak novogradiški Caffe bar Rubikon svoju prvu utakmicu na turniru odigrat će danas s početkom u 17,20 sati protiv požeške ekipe Play fitness Nekretnine Kvart. Bit će to i prva utakmica trećeg natjecateljskog dana. Nakon nje odigrat će se još sedam utakmica.

Svoje prve utakmice na ovogodišnjem izdanju požeškog turnira večeras će odigrat će Caffe bar Vertigo koji je prošle godine osvojio 4. mjesto, te nositelji skupina 6. i 7. ekipe Autodijelova Tokić i Pink pantera dok će Percom protiv MNK Oriovac odigrati svoju posljednju utakmicu u skupini.

Zbog Badnjaka i Božića turnir se za vikend ne igra, a nakon dvodnevne stanke natjecanje se nastavlja u ponedjeljak, 26. prosinca.