Četvrtak, 29 Prosinac 2016 01:00

Hvidra pobijedila Pilanu Blatančić u 2. kolu veteranskog turnira 26. BMNT "Požega 2016"

POŽEGA – U sklopu 6. natjecateljskog dana odigrane su tri utakmice 2. kola po skupinama veteranskog dijela 26. Božićnog malonogometnog turnira „Požega 2016“.

U prvom susretu Rampa Spin Valis i Disco bar Platinum odigrali su neodlučeno, 2:2. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka Goran Stevanović doveo je Rampu u vodstvo u 19. minuti, a Jako Novak je povisio na 2:0 u 22. minuti. U sljedećem napadu Velimir Mežnarić je smanjio na 2:1, a bod Platinumu je donio Danislav Rašić pogotkom u 23. minuti. Nakon izvođenja penala uspješniji su bili igrači Platinuma koji su ostvarili prednsot u međusobnom omjeru konačnim rezultatom 4:5. Disco bar Platinum osigurao je prvo mjesto u skupini 3. i plasman u 2. krug. U ponedjeljak, 02. siječnja s početkom u 18,40 sati igrači Platinuma igrat će protiv drugoplasirane ekipe iz skupine 4. Rampa Spin Valis ima 1 bod i još mora odigrati utakmicu protiv Trenkova koje je izgubilo od Platinuma u 1. kolu rezultatom 1:0.

Istim rezultatom završila je i utakmica između Wiener osiguranja Luzera i Alabame koju je u vodstvo doveo Zoran Bošnjaković u 3. minuti. Tomislav Majetić je izjednačio na 1:1 u 13. minuti, a Tomislav Topalović doveo Luzere u vodstvo u 16. minuti. Bod Alabami donio je svojim drugim pogotkom Bošnjaković u 19. minuti. Igrači Alabame su bili bolji izvođači penala i konačnim rezultatom 7:6 stekli prednost. Luzerima za prolaz u drugi krug treba barem bod protiv ekipe Vallis Aurea II koja ima 3 boda osvojena protiv Alabame i već se plasirala u drugi krug.

Hvidra je pobijedila Pilanu Blatančić rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je najbolji strijelac prošlogodišnjeg turnira Josip Pavunčec u 6. minuti. Hvidra i Pilana Blatančić imaju po tri boda, a još se mora odigrati utakmica između Hvidre i Blic Interijera Pleternica koji su u 1. kolu poraženi od Pilane Blatančić rezultatom 3:2.

Kelvin i Standard su svoj susret 2. kola odigrali u četvrtak, 22. prosinca, a bolji je bio Kelvin koji je pobijedio rezultatom 2:0.