Petak, 30 Prosinac 2016 01:00

Caffe bar Rubikon osigurao drugi krug na 26. BMNT "Požega 2016" kao pobjednik skupine 8.

POŽEGA – Sedmog natjecateljskog dana na 26. BMNT „Požega 2016“ odigrano je sedam utakmica glavnog turnira i jedna utakmica kod veterana.

U prvom susretu fonda nagrada MNK Legacy Pavlovci je rezultatom 7:3 svladao ekipu Javnog prijevoza Legac Pehara Pismoreklam. Pogotke za Legacy postigli su Tony Franjić (2), Tomislav Vinković (2), Marko Markanjević i Karlo Rabić uz jedan autogol „Legaca“ za koje su pogotke postigli Luka Mandić (2) i Ivan Vitenberg.

NK Eminovci su uvjerljivo poraženi od PVC Stolarije Plastival rezultatom 2:6. Pogotke za Plastival postigli su Tomislav Soldić (2), Antonio Novinc, Alen Božić, Renato Nović i Bernard Knežević dok su za Eminovce zabili Željko Parobek i Boris Tilinger. Tako je ekipa PVC Stolarije Plastival osvojila 6 bodova i osigurala prolaz kao drugoplasirana ekipa skupine 1. dok će u toj skupini na prvom mjestu završiti branitelj naslova ekipa Vallis Aurea koja također ima 6 bodova i utakmicu manje koju danas može čak i izgubiti jer ima bolji međusobni omjer od Plastivala.

U utakmici za prvo mjesto skupine 4. Caffe bar Vertigo je očekivano bio bolji od ekipe Kutjeva i pobijedio rezultatom 5:1. Pogotke za Vertigo zabili su Tomislav Zelenika (2), Matej Peharda (2) i Marko Zelenika dok je jedini pogodak za Kutjevčane postigao Zlatko Hora.

Caffe bar Rubikon teže od očekivanog je došao do pobjede protiv mlade ekipe Vina Soldo. Jedini pogodak na utakmici koji je bio dovoljan za pobjedu novogradiške ekipe postigao je Alen Akmačić u 10. minuti.

U utakmici za prvo mjesto skupine 2. Pizza bar Aureus je tek u posljednjih 7 minuta došla do pobjede protiv Vinarije Svoboda Stražeman koja je od 6. minute vodila pogotkom Viktora Vuksana. Nakon lijepe akcije Aureusa izjednačio je Nikola Zeba u 23. minuti, a dvije minute poslije Mario Pavelić zabio je za 1:2. Pobjedu Aureusa potvrdio je Valentino Podobnik u 27. minuti.

Nakon toga se igrao susret za prvo mjesto skupine 8. u kojem je Caffe bar Rubikon rezultatom 5:2 svladao Mojito bar Rent-a-car Mario. Pogotke za Rubikon postigli su Dario Terzić (2), Matej Ivanović, Mario Vlaović i Nikola Eller dok su za Mojito zabili Antonio Soldo i Adriano Kalić.

Posljednja utakmica dana između MNK Plamena i Klape odlučivala je samo o 3. mjestu skupine 4. jer su obje ekipe ispale već prije posljednjeg kola u skupini. Pogotke za Plamen postigli su Josip Šipura (2), Josip Zaler (2) i Robert Nović dok je oba pogotka za Klapu postigao Robert Jaroš.

Prije utakmica fonda nagrada odigrana je i jedna utakmica veteranskog turnira u kojoj je Valis Aurea rezultatom 4:1 svladala Standard. Pogotke za Valis Aureu postigli su Eduard Pavičić (2), Borislav Jukić i Tomislav Mandić dok je jedini strijelac za Standard bio Milan Matošević. Ovom pobjedom Vallis Aurea je osigurala prvo mjesto u skupini 1. dok će Kelvin u četvrtfinale kao drugoplasirana ekipa te skupine.