Srijeda, 27 Prosinac 2017 01:00

Petog natjecateljskog dana 27. BMNT "Požega 2017" odigrano čak 14 utakmica

POŽEGA – Petog natjecateljskog dana 27. BMNT „Požega 2017“ odigrano je čak 14 utakmica. Veterani su odigrali prve četiri utakmice po skupinama, a nakon toga je odigrano još deset utakmica u seniorskoj kategoriji.

Veteranski turnir otvorile su ekipe Cora i Caffe bar Kod Poštara, a pobjeda je pripala Coru rezultatom 3:1. Dva pogotka postigao je Krunoslav Pavlović, a jedan Goran Vrgoč dok je počasni pogodak za „Poštare“ postigao Ivica Stojčević.

Vallis Aurea je pogocima Gojka Solde i Tomislava Mandića svladala Standard za kojeg je zabio Stipo Koutni.

Kelvin je s uvjerljivih 6:1 svladao Caffe bar 10 PVC Stolariju Portes. Strijelci su bili Damir Fumić (2), Josip Grbavac, Nevio Berdi, Eduard Pavičić i Petar Čuljak dok je za Portes zabio Krunoslav Kormanjec.

Hvidra je rezultatom 3:0 bila bolja od ekipe vjencanja-portal.hr. Pogotke su postigli Josip Pavunčec, Mario Jakovac i Vlado Deanović.

U prvoj utakmici fonda nagrada MNK Jeronim Obrt za usluge Trto je rezultatom 2:1 pobijedio Caffe bar Zeus. Pogotke za Jeronim postigli su Josip Budimir i Luka Kordić, a za Zeus je zabio Denis Martinović.

Bijela kuća Lager Bašić je na krilima iskusnog Miroslava Papka koji je postigao sva tri pogotka svladala mladu ekipu Gamaufa za koju je jedini strijelac bio Benedikt Tokić.

Policijska uprava Požeško – slavonska i SMC Pleternica odigrali su neodlučeno, 1:1. Policija je povela pogotkom Dražena Kovačevića u 6. minuti, a izjednačio je Daniel Martić u 22. minuti. Nakon izvođenja penala prednost je stekla ekipa SMC Pleternice.

NK Papuk Velika je rezultatom 2:0 bio bolji od Auto Robija. Minutu prije kraja Filip Martinović je zabio za 1:0, a u posljednjoj minuti Josip Zvekić je postavio konačan rezultat.

Magma je rezultatom 3:1 svladala Restoran Martu Vina Drakulić Zarilac. Dvostruki strijelac za Magmu bio je Matej Prskalo, a jednom se u strijelce upisao Trpimir Vrljić dok je za Martu zabio Domagoj Pilić.

Autodijelovi Tokić su rezultatom 5:1 bili bolji od Mojito caffe bara. Četiri pogotka postigao je Tomislav Žuljević, a jedan Mislav Brnčić dok je za Mojito zabio Valentin Mikić.

Ekipa Darmopil Instalacija NK Kaptol je s uvjerljivih 6:0 bila bolja od mlade ekipe Cvjetne galerije Dalas Prvča koja se natječe i u juniorskoj kategoriji. Pogotke su postigli Duje Tokić (3), Ivan Darmopil, Josip Pavić i Aleksandar Darmopil.

Iznenađenje dana i dosadašnjeg dijela turnira priredili su igrači MNK Pleternica koji su pobijedili branitelje naslova ekipu Caffe bara Samson. Iako su igrači Samsona imali inicijativu Pleternica je povela u 13. minuti pogotkom Zvonimira Šubare. U drugom dijelu pritisak Samsona se još više pojačao ali se Pleternica dobro branila i izdržala čak i sa igračem manje kada je od 25. do 27. minute bio isključen Adam Srdarević. U posljednjim minutama Samson je igrao i bez vratara sa igračem više u polju ali bez učinka da bi u posljednjim trenucima susreta Ante Valentić zabio za 2:0 udarcem sa svoje polovice na prazan gol Samsona. Bez obzira na neočekivani poraz igrači Samsona će vjerojatno proći dalje jer imaju 6 bodova iz prve dvije utakmice.

Očna optika Abrić je s uvjerljivih 8:2 pobijedila MNK Plamen. Pogotke su postigli Domagoj Kovačević (2), Marko Grbeš (2), Stipo Jakešević, Željko Parobek, Bruno Golić i Krešimir Plešić dok su za Plamen strijelci bili Mirko Bošnjak i Tomislav Smojvir.

U posljednjem susretu dana Mladež HDZ-a Temeljni ogranak Centar je rezultatom 7:1 svladala NK Eminovce No limit bar. Pogotke su postigli Jakov Janček (3), David Lojber (2), Stjepan Štetić i Danijel Smojvir. Jedini strijelac za Eminovce bio je Ivan Japarić.

U srijedu, 27. prosinca na rasporedu je 10 utakmica u seniorskoj konkurenciji (od 16,40 do 23,20 sati).