Četvrtak, 28 Prosinac 2017 01:00

Šestog natjecateljskog dana 27. BMNT "Požega 2017" odigrano 10 zanimljivih utakmica u kategoriji fonda nagrada

POŽEGA – Nije nedostajalo uzbuđenja na utakmicama 6. natjecateljskog dana 27. Božićnog malonogometnog turnira „Požega 2017“. Sportska dvorana Tomislav Pirc bila je dobro popunjena i gledatelji su mogli uživati u zanimljivim i neizvjesnim utakmica iako se još igra po skupinama.

U prvoj utakmici Cvjetna galerija Dalas Prvča je rezultatom 2:1 svladala Caffe bar Colosseum koji je poveo u 19. minuti pogotkom Eugena Marića. U 25. minuti je izjednačio Lovro Zeljko, a u 27. minuti Mario Janota donosi pobjedu svojim suigračima iz „Dalas Prvče“.

Kutjevački MNK Jeronim Obrt za usluge Trto je rezultatom 7:3 bio bolji od Darmopil Instalacija NK Kaptol. Pogotke za Jeronim postigli su Ante Budimir (4), Stjepan Adžić, Josip Budimir i Ante Paulić dok je dvostruki strijelac za Darmopil Instalacije bio Zlatko Kresovljak a jedan pogodak je autogol Jeronima. Obje ekipe imaju po 9 bodova i plasirale su se u drugi krug kao dvije najbolje ekipe iz skupine 7.

Slavonskobrodski Caffe bar Truck je očekivano bio bolji od MNK Plamen i slavio rezultatom 4:1. Pogotke za Truck postigli su Goran Jurić (2), Luka Đerek i Tomislav Ferić dok je Josip Zaler zabio jedini pogodak za Plamen.

Caffe bar Rubikon i Baza Caffe bar odigrali su bez pogodaka, 0:0. Nakon penala prednost je otišla na stranu Baze koja će sigurno biti prva u skupini 4. ako u posljednjem susretu u skupini pobijedi Restoran Martu Vina Drakulić Zarilac čija je ekipa poražena od Rubikona i Magme u prve dvije utakmice. S druge strane Rubikonu je dosta bod u dvoboju protiv Magme kojoj igra samo pobjeda za prolaz u drugi krug.

Nakon odmora od jedne utakmice igrači Caffe bara Truck su jučer odigrali na vlastiti zahtjev i drugi susret u jednom danu odnosno njihov posljednji u skupini. Protivnik su im bili igrači Očne optike Abrić, a Truck je poveo na samom početku pogotkom svog najboljeg igrača Almedina Bundavice u 2. minuti. Iako je Očna optika Abrić napadala i tražila izjednačenje rezultat se nije mijenjao do samog kraja kada je u 30. minuti Nemanja Prodanović postigao pogodak za 0:2 udarcem sa svoje polovice na prazna vrata jer je Optika Abrić zadnje 3 minute igrala bez vratara s igračem više u polju. Bez obzira na poraz Očna optika Abrić je još u igri za drugi krug ukoliko u posljednjem kolu pobijedi Vallis Aureu. C. B. Truck ima 7 bodova iz 4 utakmice dok Očna optika Abrić ima 6 bodova iz 3 utakmice.

Dvije utakmice u jednom danu odigrali su na vlastiti zahtjev i igrači Caffe bara Sportivo. Prvo su igrali protiv odlične mlade ekipe Gamaufa koja je povela u 9. minuti pogotkom Benedikta Tokića. Četiri minute poslije Matias Šulc je izjednačio, a pobjedu Sportivu donio je Matija Komljenović u 20. minuti. Još teža zadaća igrače Sportiva čekala je protiv odlične ekipe Mladeži HDZ-a Temeljni ogranak Centar. Sportivo je poveo u 7. minuti pogotkom Matiasa Šulca. Do poluvremena Mladež HDZ-a je preokrenula rezultat s dva pogotka Dominika Solde koji je u 9. i 15. minuti dva puta uspješno izveo kaznene udarce sa 10 metara. U drugom poluvremenu punom isključenja i nervoze bolje su se snašli iskusniji igrači Sportiva koji su postigli tri pogotka i došli do pobjede rezultatom 4:2. Pogotke su postigli Tomislav Zelenika u 24., Marko Zelenika u 28. i Mislav Včelik u 30. minuti.

Igrači Crne legije odigrali su jučer na svoj zahtjev sve tri utakmice u skupini i ostvarili tri pobjede. Prvo su pobijedili Policijsku upravu Požeško – slavonsku rezultatom 3:2. Prvih 10 minuta je Crna legija igrala s igračem manje jer je imala samo 5 igrača. To su iskoristili igrali Policijske uprave koji su pogocima Dražena Kovačevića u 4. i Franje Kolomaza u 9. minuti poveli 0:2. Nakon toga se Crna legija dolaskom Dražena Čavara kompletirala i do poluvremena uspjela smanjiti rezlultat na 1:2 pogotkom Mislava Kusture u 14. minuti. Drugi dio susreta pripao je Crnoj legiji koja je prvo pogotkom Duje Kusture izjednačila u 21., a nakon toga pogotkom Dražena Čavara u 25. minuti došla i do sva tri boda iako je Dražen Kovačević desetak sekundi prije kraja promašio stopostotnu priliku za 3:3. U susretu protiv SMC Pleternice Crna legija je došla do pobjede pogotkom Duje Kusture iz 13. minute. U posljednjem susretu Crna legija je rezultatom 4:1 svladala MNK Vladorenu Pizzeriu Mama mia. Pogotke su postigli Mislav Kustura (2) i Dražen Čavar (2) dok je jedini strijelac za Vladorenu bio Josip Drežnjak. Za Crnu legiju koja je s 3 pobjede osvojila prvo mjesto u skupini 2. osim vratara požeške Slavonije Mate Vasića nastupila su i 4 igrača iz Dalmacije (Mislav Kustura, Duje Kustura, Joško Jelavić, Marin Jurjević) te Osječanin Dražen Čavar koji je trenutno član slavonskobrodskog malonogometnog prvoligaša Brod 035.

Sedmog natjecateljskog dana u četvrtak, 28. prosinca odigrat će se također 10 utakmica (4 kod veterana i 6 u fondu nagrada). Veterani igraju od 16,40 do 19,20, a nakon toga do 23,20 nastupaju seniorske ekipe.