Utorak, 06 Siječanj 2015 01:00

Caffe bar Rubikon i SMC Pleternica u finalu 24. BMNT "Požega 2014"

Polufinalne utakmice 24. izdanja požeškog malonogometnog turnira u Sportskoj dvorani Grabrik pratilo je oko 1200 gledatelja. U finale veteranskog turnira plasirale su se ekipe Euromodula Rijeka i Rampe Spin Valis dok će finale glavnog turnira igrati ekipe novogradiškog Caffe bara Rubikon i SMC Pleternice.

Pilana Blatančić je već samim plasmanom u polufinale napravila veliko iznenađenje ali su igrači te ekipe i protiv Euromodula Rijeka odigrali odličnu utakmicu. Euromodul je poveo pogotkom Ivice Vidovića u 3. minuti. Za Pilanu je izjednačio Rajko Mijatović u 14. minuti. Damir Kožić je u 20. minuti donio Euromodulu novo vodstvo koje je Ilija Šubara u 24. minuti povećao na 3:1. Dvije minute prije kraja Igor Mahaček je "Blatančićima" donio tračak nade pogotkom za 3:2. U posljednje dvije minute iskusni igrači Euromodula nisu dopustili svojim protivnicima da im ozbiljnije ugroze gol i plasman u finale.

U drugom polufinalu prošlogodišnji prvak ekipa Hvidre Požega doživjela je pravu katastrofu. Već u prvom dijelu igrači Rampe Spin Valis imali su uvjerljivo vodstvo od 0:3. Odmah na početku drugog poluvremena igrači Hvidre krenuli su na sve ili ništa. Iz igre je povučen vratar Željko Makarun a igrač vratar postao je Mišo Hodak. Taj potez nije donio očekivani učinak pa su igrači Rampe Spin Valis postigli još pet pogodaka i sa uvjerljivim rezultatom od čak 0:8 osigurali plasman u finale. Nekoliko pogodaka Rampa je postigla na prazan gol nakon što je Hvidra izgubila loptu u napadu. Dva pogotka za Rampu postigao je vodeći strijelac turnira Jako Novak (6 pogodaka na turniru) a po jedan su dodali Nikola Zirdum, Zdravko Novak, Zdenko Biondić, Goran Stevanović, Dalibor Varela te vratar Branko Kovačević.

U prvoj polufinalnoj utakmici igrači Caffe bara Rubikon svladali su Crnu legiju rezultatom 3:1. Nakon početnog ispitivanja snaga i prvih desetak minuta koje su protekle bez pravih prilika prvi su do pogotka došli igrači Rubikona kada se Dario Terzić u 12. minuti lijepo oslobodio svog čuvara Alena Jelčića i sa sedam metara svladao vratara legije Ivu Petkovića. Igrači Crne legije nisu se ni oporavili od primljenog pogotka a  već minutu poslije  šokirao ih je najbolji igrač i prvi strijelac Rubikona Goran Divković koji je iskoristio jednu grešku protivničke obrane, izašao sam pred Petkovića kojeg je zarolao i poslao loptu u nebranjenu mrežu. Igrači Crne legije nisu mogli fizički parirati spremnijim i uigranijim igračima Rubikona. Lijepu priliku pred kraj prvog dijela imao je najbolji strijelac legije Josip Jakovljević koji je izašao sam pred vratara Rajka Aleksića ali je lopta ostala među nogama vratara Rubikona.  U drugom dijelu Crna legija je izvukla iz igra vratara te su s igračem više u polju pet minuta prije kraja uspjeli preko Nevia Berdija smanjiti rezultat na 2:1. I kada se očekivala prigoda Crne legije za izjednačenje odlični napadač Goran Divković tri minute prije kraja postiže pogodak za 3:1 i rješava sve dvojbe oko pobjednika ove utakmice.

Drugo polufinale u kojem su se sastale ekipe Sibinja i SMC Pleternice ponudilo je još više uzbuđenja i pravu dramu u završnici utakmice. Odlični mladi napadač Tomislav Žuljević lijepo je primio jednu loptu na desetak metara od protivničkih vrata i nakon što se lažnjakom oslobodio svog čuvara lijevom nogom je postigao pogodak za 0:1 i doveo svoje suigrače iz SMC Pleternice u vodstvo u desetoj minuti. Do kraja poluvremena igralo se otvoreno sa dosta udaraca i prilika na obje strane. Najbliži pogotku bio je igrač SMC-a Mato Marčetić ali je njegov udarac završio na vratnici Sibinja. Na samom početku drugog dijela u 22. minuti neuhvatljivi Duje Tokić postiže pogodak za 0:2. Igrači Sibinja odmah su krenuli igrati s igračem više u polju ali nisu iz igre izvadili vratara i uveli igrača kao što radi većina ekipa već se njihov vratar Željko Konrad u napadu priključivao svojim suigračima i kao zadnji igrač vodio napade. Nakon desetak minuta napori Sibinja urodili su plodom kada su postigli pogodak za 2:1 u 32. minuti. Igrači SMC-a imali su dosta problema u obrani nakon što je Sibinj počeo igrati sa svojim vratarom u napadu. Sibinj im je često pravio višak pa je tako vratar Željko Konrad postigao pogodak za 2:1 oštrim i preciznim udarcem kada je ostao sam na desetak metara. Vratar SMC-a Ivan Majetić bio je lopti ali nije mogao spriječiti pogodak. Pet minuta prije kraja preko Josipa Nižića Sibinj je uspio i izjednačiti na 2:2. I nakon toga igrači Sibinja nastavili su u napadu igrati s igračem više u polju i tražiti pogodak za pobjedu kako bi izbjegli lutriju penala. Igrači SMC Pleternice bili su psihološki uzdrmani i malo je nedostajalo da Sibinj dođe do pogotka. Dvije minute prije kraja igrači SMC Pleternica imali su napad u kojem je lopta pogodila u ruku jednog igrača Sibinja. Kako je to bio šesti akumulirani prekrašaj SMC Pleternica je dobila priliku da iz kaznenog udarca dođe do pogotka za pobjedu. Odgovornost je preuzeo njihov najbolji strijelac Tomislav Žuljević koji je snažnim udarcem svladao vratara Konrada za konačnih 2:3. Nakon toga Sibinj nije više imao vremena za pravu priliku za izjednačenje. Gledatelji su i za vrijeme utakmice nagradili svaki dobar potez igrača Sibinja i SMC Pleternice a dugačkim pljeskom nagradili su igrače obje ekipe po završetku utakmice koja je bila i prava pozivnica za finalni dan 24. izdanja požeškog malonogometnog turnira.