Ponedjeljak, 14 Studeni 2022 14:34

U 5. kolu MNLV Požega pobjede ostvarili Kelvin, Vallis Aurea, MNK Birtijca i Clarum - Tim Mišel

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve utakmice 5. kola Malonogometne lige veterana Požega. Kolo su otvorili Kelvin i Rampa Spin Valis, a nakon što je prvo poluvrijeme završilo vodstvom Kelvina od 3:2, u posljednjih deset minuta susreta igrači Kelvina postigli su čak 6 pogodaka i došli do uvjerljive pobjede rezultatom 9:2. Pogotke za Kelvin zabili su Mario Vidović (3), Željko Mitrović (2), Drago Marković (2) i Petar Čuljak (2). Oba pogotka za Rampu postigao je Zdenko Biondić.

Derbi kola odigrale su ekipe Alabame i Autodijelova Barišić, a utakmica je na kraju završila podjelom bodova, rezultatom 3:3. U pravoj prvenstvenoj utakmici, jakog tempa, i s puno prekršaja, golova, rezultatskih preokreta, šuteva i neiskorištenih prilika najviše su se istakli vratari Dario Pažin (Alabama) i Marko Ferić (Autodijelovi Barišić). Alabama je povela u 4. minuti pogotkom Mire Raguža, ali su Autodijelovi Barišić golovima Mate Vukovića  u 8. i Tomislava Vukoje u 9. minuti došli do brzog preokreta i vodstva od 1:2. U 19. minuti Zoran Bošnjaković postiže pogodak za 2:2. Novo vodstvo Alabami donio je Darko Pandžić u 26. minuti, a Tomislav Vukoja svojim drugim pogotkom u 30. minuti donosi novo izjednačenje. I u posljednjih desetak minuta igralo se otvoreno, obje ekipe su tražile pobjedu i sva tri boda, ali odlični vratari nisu više dozvolili promjenu rezultata, a podjela bodova je i najpravedniji i najrealniji ishod ovog zanimljivog susreta.

Vallis Aurea je rezultatom 4:3 bila bolja od Viševice gradnje. Pogotke za Aureu postigli su Željko Metlar, Borislav Jukić, Željko Vidmar i Milan Marčinović dok su strijelci za Viševice bili Rajko Mijatović (2) i Miroslav Mandić.

MNK Birtijca je s uvjerljivih 11:0 bila bolja od Standarda. Pogotke su postigli Mirko Blašković (5), Milan Adžić (3), Dario Majetić (2) i Ivan Krištofek. Tako su igrači Birtijce pruzeli vodstvo na ljestvici i jedini imaju maksimalni učinak od 5 pobjeda u 5 odigranih utakmica. Prema viđenom u dosadašnjem dijelu prvenstva Birtijci će jedini konkurenti za naslov biti ekipe Alabame i Autodijelova Barišić.

U posljednjem susretu kola HVIDR-a je poražena od Clarum - Tim Mišela rezultatom 6:8. I ova utakmica bila je puna rezultatskih preokreta, Clarum je vodio 1:3 u 11. minuti, pa u 34. minuti gubio 6:4 da bi u posljednje četiri minute postigao 4 pogotka i došao do pobjede i sva tri boda. Posebno se istakao napadač Claruma Draženko Kljajić koji je postigao čak 7 pogodaka i tako preuzeo vodstvo u poretku strijelaca. Jedan gol u pobjedu Claruma ugradio je Danijel Rašić dok su za HVIDR-u strijelci bili Mario Jakovac (3), Danijel Štimac (2) i Mišo Hodak.

Utakmice 6. kola igrat će se u nedjelju, 20. 11. 2022. Sastaju se Vallis Aurea : MNK Birtijca (8,00), Rampa Spin Valis : Alabama (8,50), Standard : Kelvin (9,40), Viševice gradnja : Clarum - Tim Mišel (10,30) i Autodijelovi Barišić : HVIDR-a (11,20). Zapisničara treba osigurati MNK Birtijca.