Ponedjeljak, 26 Prosinac 2022 23:37

Odigrano 11 utakmica 1. natjecateljskog dana na 31. BMNT "Požega 2022"

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je tijekom 1. natjecateljskog dana na 31. Božićnom malonogometnom turniru "Požega 2022" odigrano ukupno 11 utakmica, od toga 3 u veteranskoj i 8 u seniorskoj konkurenciji.

Turnir su otvorile ekipe Wiener osiguranja i Standarda, a pobjeda je rezultatom 3:0 (1:0) pripala igračima Wienera koji brane naslov pobjednika u veteranskoj kategoriji. Jedan pogodak postigao je Marko Vrdoljak, a dva pogotka za prošlodišnje prvake postigao je  Tomislav Topalović, legenda požeškog turnira, rekorder po broju naslova pobjednika u seniorskoj kategoriji sa čak 6 prvih mjesta (Simoneta Slavonski Brod 1999., 2004., 2006., Caffe bar Oase Pleternica 2009., Pizza bar Aureus 2012., Vallis Aurea 2015.), a prvi naslov pobjednika u veteranima osvojio je prošle 2021. godine igrajući upravo za Wiener osiguranje.

Nakon toga odigrane su još dvije utakmice veteranskog turnira. Autodijelovi Barišić su s uvjerljivih 5:0 (2:0) bili bolji od ekipe No name. Briljirao je Tomislav Čakalić sa čak 4 postignuta pogotka, a jedan je dodao Tomislav Vukoja. Pri kraju utakmice kod rezultata 4:0 za "Barišiće" teže se ozljedio njihov igrač Željko Ikić kojem želimo što brži oporavak i povratak na parket.

Prošlogodišnji viceprvaci, igrači Alabame također su bili uvjerljivi protiv Viševice gradnje te su ostvarili pobjedu rezultatom 5:1 (3:1). Pogotke za Alabamu postigli su Jurica Bešlić (2), Darko Pandžić, Krešimir Brkić i Mile Pavelić dok je jedini strijelac za Viševice bio Rajko Mijatović.

Seniorski turnir otvorili su igrači branitelja naslova, Caffe bara Samson koji su s uvjerljivih 8:0 (4:0) bili bolji od mlade ekipe Pismoreklama. Pogotke su postigli Gabrijel Boban (2), Matej Peharda (2), Valentino Podobnik (2), Krešimir Plešić i Josip Solić. Za Pismoreklam nastupaju kadeti i juniori vidovačkog Dinama koji su do desete minute držali 0:0, ali je već do poluvremena kvaliteta Samsona došla do izražaja jer su u posljednjih 5 minuta postigli 4 pogotka, a u nastavku susreta još toliko za najuvjerljiviju pobjedu prvog dana natjecanja na 31. BMNT "Požega 2022"

Caffe bar Alibi je dobio Moby dick Batrinu rezultatom 4:0 (1:0) ali je i odlična mlada ekipa iz Batrine imala svoje prilike koje nije iskoristila. Pogotke za Alibi postigli su Nikola Miholić (2), Ivan Sesar i Matej Mitrović.

Novogradiški Caffe bar Avangard svladao je ekipu NK Lipa rezultatom 4:1 (0:0). Do 21. minute nije bilo pogodaka ali su tada igrači Avangarda preko Josipa Gospočića uspjeli svladati vratara Lipe Marka Ferića koji je do tada imao nekoliko odličnih intervencija. Avangard je nakon toga dodao još tri brza pogotka, strijelci su bili još jednom Josip Gospočić te Joško Kotarski i Zdravko Gospočić da bi u posljednjoj, 30. minuti Marko Foro postigao počasni pogodak za Lipu.

Platinum je rezultatom 3:2 (1:1) pobijedio ekipu MNK Vladorena Pizzeria Mama Mia. Martin Šubara doveo je Platinum u vodstvo u 11. minuti, a dvije minute poslije iz slobodnog udarca izjednačio je legendarni Mišo Hodak koji je u seniorskoj konkurenciji nastupio na svim dosadašnjim turnirima. Marko Milobara je u 21. minuti zabio za novo vodstvo Platinuma, a na 3:1 povisio je Leo Subotić u 27. minuti. Konačnih 3:2 postavio je Josip Ciglar u 30. minuti.

DT Logistika je rezultatom 3:1 (1:0) bila bolja od Wiener osiguranja. Ivan Škoda doveo je DT Logistiku u vodstvo u 15. minuti, a na 2:0 povisio je Nikola Franikić u 20. minuti. Minutu prije kraja pobjedu je potvrdio Andro Brkić pogotkom za 3:0, a počasni pogodak za Wiener postigao je Domagoj Buturac za konačnih 3:1 u posljednjoj, 30. minuti susreta.

MNK Autodijelovi Barišić I su rezultatom 1:0 (1:0) dobili ekipu Drvo MarCo, a pogodak odluke postigao je Domagoj Brnčić u 6. minuti.

Očna optika Abrić nastavila je s dobrim igrama i na ovogodišnjem izdanju požeškog turnira iako je kompletno promijenjen igrački roster u odnosu na prošlih nekoliko turnira. "Abrići" su pobijedili MNK Legacy Caffe bar Leona Brestovac rezultatom 2:0 (1:0). Pogotke su postigli Eugen Šarić u 7. i Trpimir Vrljić u 28. minuti.

U posljednjem susretu prvog natjecateljskog dana Darmopil Instalacije su s uvjerljivih 4:0 (1:0) bili bolji od ekipe MNK Autodijelovi Barišić III. Pogotke su postigli Luka Janković (2), Rafael Paun i Eugen Paun.

Turnir se nastavlja sutra (utorak, 27. 12.) kada će se od 16,40 do 23,20 sati odigrati 10 utakmica u seniorskoj kategoriji. Sve tri utakmice u skupini na svoj zahtjev odigrat će ekipa Mandarine Požega OPG Markota (prošlogodišnja Vallis Aurea). Dvije utakmice na vlastiti zahtjev odigrat će i ekipa Moby dicka Batrina, a u jednoj će im protivnik biti nositelj skupine 7., prošlogodišnji četvrtfinalist, ekipa Autoservisa Gile. Na parket Grabrika sutra izlaze i igrači dvostrukog pobjednika turnira i prošlogodišnjeg viceprvaka iz ekipe COR d.o.o, a prvi protivnik im je ekipa Karlovačko pivo za koju nastupaju igrači MNK DIP, članovi Županijske malonogometne lige Požeško - slavonske. Međusobni susret odigrat će nositelj i podnositelj skupine 2, ekipe MNK Autodijelovi Barišić I i Očne optike Abrić kao i nositelj i podnositelj skupine 4., ekipe Caffe bara Vertigo i Caffe bara Avangard Nova Gradiška.