Utorak, 07 Studeni 2023 12:40

U 5. kolu MNLV Požega pobjede ostvarile ekipe Rampe - COR, Autodijelova Barišić i HVIDR-e, a klasik između Kelvina i Alabame završio podjelom bodova

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrane su sve utakmice 5. kola Malonogometne lige veterana Požega.

U prvom susretu u pravom veteranskom klasiku sastale su se ekipe Kelvina i Alabame. Nakon početnog ispitivanja snaga Željko Mitrović doveo je Kelvin u vodstvo u 9. minuti, a izjednačio je Jurica Bešlić u 14. minuti. Svojim drugim pogotkom Bešlić je doveo Alabamu u vodstvo od 1:2 u 23. minuti, a konačnih 2:2 postavio je vodeći strijelac lige Drago Marković u 35. minuti.

Utakmica je bila tvrda, rastrgana, puna prekršaja, na rubu incidenta, prava prvenstvena, a iskusno je derbi susret kola priveo kraju sudac Zdravko Matijević "Tata". Podjela bodova je i najrealniji ishod iako su do pobjede mogle doći obje ekipe. Kelvin je tako i nakon pet odigranih utakmica ostao neporažen dok je branitelj naslova Alabama konačno imala jednu rezervu u rosteru nakon što je prve dvije utakmice nove sezone odigrala bez rezervi i sa samo 6 igrača.

Autodijelovi Barišić su nastavili sa svojim maksimalnim učinkom i u ovom kolu te su rezultatom 2:0 svladali Vallis Aureu. Mreže su mirovale sve do 29. minute kada je Miroslav Papak zabio za 1:0, a pobjedu je minutu prije kraja potvrdio Marin Šarić pogotkom za konačnih 2:0. Prema viđenom nakon prvih 5 kola "Barišići" su glavni kandidat za naslov prvaka u ovoj sezoni MLNV Požega.

HVIDR-a je s uvjerljivih 8:1 svladala ekipu Viševice gradnje. Mirko Bošnjak zabio je 4 gola, Milan Matošević postigao je hat - trick dok se jednom u strijelce upisao Mario Jakovac. Počasni pogodak za Viševice postigao je Ilija Šubara.

Kolo su zatvorile ekipe Standarda i Rampe COR, a pobjeda je pripala Rampi uvjerljivim rezlutatom 2:7. Dalibor Varela, Zdravko Novak i Kristijan Kovačević zabili su po 2 gola za Rampu, a jedan je dodao Mijo Kostić. Poraz Standarda ublažili su Tomislav Kovačević i Mirko Vinković. Slobodna je bila MNK Birtijca.

Zbog zauzetosti dvorane u nedjelju, 12. studenog se ne igra, a sve utakmice 6. kola igrat će se u nedjelju, 19. 11. 2023. od 8,00 do 11,30 sati. Sastaju se Alabama - HVIDRa (8,00), Autodijelovi Barišić - Kelvin (8,50), MNK Birtijca - Vallis Aurea (9,40) Viševice gradnja - Standard (10,30). Slobodna je Rampa COR čija ekipa mora osigurati zapisničara.