Nedjelja, 19 Studeni 2023 20:52

U 6. kolu MNLV Požega pobjede ostvarili Autodijelovi Barišić, Alabama, Vallis Aurea i Viševice gradnja

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas su odigrane sve utakmice 6. kola Malonogometne lige veterana Požega

U prvom susretu sastale su se ekipe Alabame i HVIDR-e. Alabama je imala u ovom susretu čak 10 igrača u zapisniku, a HVIDR-a samo 5. Zbog toga je i ekipa Alabame igrala sa igračem manje u polju pa se igralo 5 na 5 umjesto 6 na 5. HVIDR-a je pružila jak otpor, imala vodstvo od 0-1 i 2-2 nakon prvih 20 minuta ali je pobjeda na kraju ipak pripala Alabami rezultatom 6:4. Po dva pogotka za Alabamu postigli su Miro Raguž i Branko Sadilek, a po jedan su dodali Dario Lončarević i Jurica Bešlić. Za HVIDR-u dvostruki strijelac bio je Vencel Karačić, a po jednom su zabili Milan Matošević i Mirko Bošnjak.

U derbiju kola sastale su se dvije vodeće i do ovog kola jedine neporažene ekipe, Autodijelovi Barišić i Kelvin. Ivan Sesar doveo je "Barišiće" u vodstvo u 9. minuti, a prednost je na 3:0 povećao Miroslav Papak golovima u 15. i 16. minuti. Na poluvrijeme se otišlo tim rezultatom da bi u 22. minuti Štefo Odobašić smanjio na 3:1. Igrač utakmice Miroslav Papak postiže nova dva pogotka u 29. i 35. minuti za visokih 5:1. U posljednje tri minute Kelvin je uspio samo ublažiti poraz. Dražen Pekčec je u 37. minuti zabio za 5:2, a Petar Čuljak postigao je dva pogotka u 38. i 40. minuti za konačnih 5:4.

MNK Birtijca je poražena od Vallis Auree rezultatom 1:2. Željko Parobek je u 14. minuti doveo Birtijcu u vodstvo, a na 1:1 izjednačio je Branimir Štimac u 15. minuti. Pobjedu Vallis Aurei donio je Željko Vidmar (mlađi) u 16. minuti pogotkom za konačnih 1:2. Nakon toga do kraja više nije bilo golova odnosno pune 24 minute.

U derbiju začelja sastale su se ekipe Viševice gradnje i Standarda, a obje ekipe su ušle u ovaj susret bez ijednog boda u prvih pet kola. Viševice su došle do uvjerljive pobjede od čak 9:0 na krilima Miroslava Lujića koji je prvi put ove sezone nastupio za svoju ekipu i odmah postigao hat - trick. Po dva pogotka dodali su Goran Bošnjak i Christian Rajić, jednom je zabio Dalibor Vukadinović dok je jedan autogol postigao igrač Standarda Zvonko Jakobović. U 6. kolu slobodna je bila Rampa COR.

Prije svih utakmica ovog kola održana je minuta šutnje za dugogodišnjeg igrača MNLV Požega Mladena Karačića "Mlađa" koji je jutros preminuo u 57. godini života nakon kratke i teške bolesti.

Sve utakmice 7. kola igrat će se u nedjelju, 26. 11. 2023. od 8,00 do 11,30 sati. Sastaju se Kelvin : MNK Birtijca (8,00), Standard : Alabama (8,50), HVIDR-a: Autodijelovi Barišić (9,40) i Rampa COR : Viševice gradnja (10,30). Slobodna je Vallis Aurea čija ekipa mora osigurati zapisničara.