Utorak, 28 Studeni 2023 09:28

U 7. kolu Malonogometne lige veterana Požega pobjede ostvarile ekipe Kelvina, Autodijelova Barišić i Alabame

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 26. 11. 2023. odigrane su utakmice 7. kola Malonogometne lige veterana Požega.

U prvom susretu Kelvin je rezultatom 5:1 bio bolji od ekipe MNK Birtijca. U 2. minuti Mario Vidović je zabio za vodstvo Kelvina, a izjednačio je Željko Parobek već minutu poslije. Novo vodsto Kelvinu donio je Dražen Pekčec u 15. minuti, a na 3:1 povisio je Petar Čuljak u 17. minuti. Pobjedu je potvrdio vodeći strijelac lige Drago Marković s dva pogotka u 18. i 38. minuti za konačnih 5:1.

Fenjeraš Standard je Alabami predao susret već u subotu, pa je vodstvo lige utakmicu registriralo rezultatom 0:3 bez borbe za Alabamu čiji igrači nisu morali ni dolaziti u nedjelju.

Ekipa HVIDR-e se dobro držala protiv Autodijelova Barišić koji su tek u posljednjih desetak minuta došli do uvjerljive pobjede rezultatom 1:6. "Barišići" su poveli u 4. minuti pogotkom Tomislava Čakalića, a nakon toga nije bilo golova sve do 27. minute kada je Tomislav Vukoja povisio vodstvo na 0:2. Miroslav Papak je u 29. minuti zabio za 0:3, a nakon toga je Ivan Sesar golovima u 32. i 33. minuti povećao rezultat na 0:5. Tomislav Vukoja je u 36. minuti zabio svoj drugi pogodak za 0:6, a počasni gol za HVIDR-u zabio je Mario Jakovac u 38. minuti.

U posljednjem susretu 7. kola Rampa - Cor i Viševice gradnja su odigrali neodlučeno, 4:4. Mario Vlaović doveo je Rampu u vodstvo u 6. minuti, a na 2:0 povisio je Danijel Rašić u 14. minuti. Miroslav Lujić je u 15. minuti smanjio na 2:1, a Vlaović je svojim drugim pogotkom u 25. minuti vratio Rampi prednost od dva gola. Dvije minute poslije Lujić svojim drugim pogotkom smanuje na 3:2, a u 28. minuti za 4:2 svoj drugi pogodak postigao je i Rašić. Miroslav Lujić je svoj hat- trick kompletirao u 33. minuti kada je zabio za 4:3, a Viševice su do boda došle u posljednjoj, 40. minuti susreta kada je autogol postigao Zdenko Biondić.

U ovom kolu slobodna je bila Vallis Aurea.

U nedjelju, 03. 12. 2023. od 8,30 do 12,00 sati odigrat će se sve utakmice 9. kola. Sastaju se Viševice gradnja - Alabama (8,30), HVIDRa - Vallis Aurea (9,20), Rampa COR - Autodijelovi Barišić (10,10) i Standard - MNK Birtijca (11,00). Slobodan je Kelvin.

U nedjelju, 10. prosinca. liga se ne igra zbog zauzetosti dvorane, a utakmice 8. kola igrat će se u nedjelju, 17. prosinca. Nakon toga je prvenstvena stanka do 07. 01. 2024. kada će se igrati sve utakmice 10. kola.