Ponedjeljak, 04 Prosinac 2023 13:59

U 9. kolu MNLV Požega pobjede ostvarili MNK Birtijca, Alabama i Vallis Aurea

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve utakmice 9. kola Malonogometne lige veterana Požega.

U prvom susretu ekipa Viševice gradnje je uvjerljivo poražena od Alabame rezultatom 3:8. Pogotke za Alabamu postigli su Branko Sadilek (2), Jurica Bešlić (2), Darko Pandžić, Krešimir Brkić, Mile Pavelić i Dario Lončarević dok su strijelci za Viševice bili Dalibor Vukadinović (2) i Miroslav Lujić.

HVIDR-a je poražena rezultatom 2:4 od ekipe Vallis Aurea. Strijelci za HVIDR-u bili su Mario Jakovac i Josip Pavunčec dok je hat - trick za pobjedničku ekipu postigao Borislav Jukić - "Đula", a jedan pogodak dodao je Željko Metlar.

Rampa COR i Autodijelovi Barišić odigrali su neodlučeno, 4:4, a to su "Barišićima" prvi "izgubljeni" bodovi u ovoj sezoni jer su u prvih 6 odigranih utakmica imali maksimalan učinak od 6 pobjeda. Rampu je u vodstvo doveo Krunoslav Prpić u 5. minuti, a na 2:0 povisio je Jako Novak u 22. minuti. Na 2:1 smanjio je Mato Vuković u 24. minuti, a izjednačio je Tomislav Vukoja pogotkom za 2:2 u 29. minuti.

Novo vodstvo Rampi donio je Jako Novak svojim drugim pogotkom za 3:2 u 34. minuti, a na 3:3 izjednačio je svojim drugim pogotkom Mato Vuković u 36. minuti. Vratar Rampe Siniša Klasić koji je u ovom susretu i debitirao u ligi veterana zabio je u 38. minuti pogodak za 4:3 na prazan gol jer su "Barišići" igrali bez vratara s igračem više u polju traživši pogodak za pobjedu. Na kraju je iz takve igre najbolji strijelac "Barišića" Miroslav Papak postigao pogodak za konačnih 4:4 u posljednjoj, 40. minuti utakmice.

U posljednjem susretu 9. kola Standard je poražen od ekipe MNK Birtijca rezultatom 2:3. Standard je u vodstvo doveo Tomislav Ivanešić u 11. minuti, a na 2:0 povisio je Marko Drežnjak u 31. minuti. Veliki preokret Birtijce režirao je Ivan Krištofek koji je postigao hat - trick u samo dvije minute. Na 2:1 smanjio je u 37. minuti, a onda je dva gola za izjednačenje i pobjedu postigao u istoj, 38. minuti.

U ovom kolu slobodan je bio Kelvin. U nedjelju, 10. prosinca. liga se ne igra zbog zauzetosti dvorane, a sve utakmice 8. kola igrat će se u nedjelju, 17. prosinca. Sastaju se Alabama - Rampa COR (8,00), Autodijelovi Barišić - Standard (8,50), MNK Birtijca - HVIDRa (9,40) i Vallis Aurea - Kelvin (10,30). Slobodna je ekipa Viševice gradnje. Nakon toga je prvenstvena stanka do 14. 01. 2024. kada će se igrati sve utakmice 10. kola.