Subota, 23 Prosinac 2023 23:52

Odigrane utakmice 1. natjecateljskog dana 32. BMNT "Požega 2023" u kategorijama seniora i veterana

POŽEGA - Odigrane su prve utakmice u kategorijama veterana i seniora na tradicionalnom, 32. Božićnom malonogometnom turniru "Požega 2023".

Branitelj naskova kod veterana, ekipa Wiener osiguranja s uvjerljivom pobjedom od 8:3 nad MNK Birtijcom je krenula u obranu naslova dvostrukih uzastopnih pobjednika jer je ta ekipa osvajala turnire održane 2021. i 2022. Briljirao je Tomislav Topalović koji je postigao hat - trick i predvodio svoje suigrače do pobjede.

Uvjerljivi su nakon toga bili i Autodijelovi Barišić koji su svladali HVIDR-u rezultatom 7:2, a HVIDR-a je imala vodstvo od 03. do 14. minute pogotkom Tihomira Šubare. Pred kraj prvog dijela Tomislav Čakalić je jakim i preciznim udarcem pogodio za 1:1, a minutu poslije Josip Sadilek na isti način zabija za 2:1. U drugom poluvremenu "Barišići" su na krilima trostrukog strijelca Vjekoslava Čertija došli do visoke pobjede.

Prošlogodišnji viceprvak Alabama je otpor čvrste Vallis Auree slomila tek u 18. minuti kada su Mile Pavelić i Jurica Bešlić u istoj minuti bili strijelci za konačnih 2:0.

Nakon tri veteranske odigrano je i osam utakmica u seniorskoj konkurenciji. Poslastica prvog dana bio je susret između ekipe branitelja naslova COR d.o.o. i Elite Academy - Caffe bara Mačak. U 11. minuti Toni Brezina doveo je EA C.B. Mačak u vodstvo, a izjednačio je Matias Šulc u 13. minuti iskoristivši jedno pogrešno dodavanje u obrani protivnika. Najbolji igrač prošlogodišenjeg turnira Ivan Jakešević doveo je COR u vodstvo u 23. minuti, a konačnih 2:2 postavio je Filip Dietzman pogotkom u 25. minuti. Nakon penala prednost je ukupnim rezultatom 4:2 pripala COR-u.

Nakon toga Mladost je dobila Rafaney rezultatom 2:0, a EA C.B. Mačak je u svom drugom susretu s uvjerljivih 6:1 svladala ekipu Luks. Ekipa Svrake je svladala NK Dinamo Rajsavac s 4:2 dok je ekipa Platinum&Glorija  slavila s uvjerljivih 4-0 protiv ekipe 1986 - Pž.

Ekipa Mozzart bet je na vlastiti zahtjev odigrala dva susreta. U prvom su dobili Wiener osiguranje rezultatom 3:2 dok su u drugom doživjeli visoki poraz od Darmopil instalacija rezultatom 1:6. U posljdnjem susretu prvog dana sastale su se dvije ekipe Autodijelova Barišić, a uspješniji su bili "Barišići III" koji su rezultatom 2:0 svladali "Barišiće II".

Nakon dvodnevne stanke zbog Badnjaka i Božića, turnir će se nastaviti u utorak, 26. prosinca kada će se tijekom 2. natjecateljskog dana odigrati ukupno 11 utakmica (3 veteranske i 8 seniorskih).

32. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR „POŽEGA 2023“

REZULTATI I RASPORED UTAKMICA - SENIORI I VETERANI

Subota, 23. 12. 2023. – 1. Dan –11 utakmica

VETERANI

Wiener osiguranje – MNK Birtijca  8:3 (Tomislav Topalović 3, Igor Bošnjak 2, Kristijan Lovrić 2, Mario Ergotić / Draženko Kljajić 2, Goran Vrgoč)   (2)

Autodijelovi Barišić - HVIDRa 7:2 (Vjekoslav Čerti 3, Tomislav Vukoja 2, Tomislav Čakalić, Josip Sadilek / Tihomir Šubara, Mirko Bošnjak) (3)

Alabama – Vallis Aurea 2:0 (Mile Pavelić, Jurica Bešlić)  (4)

SENIORI

COR d.o.o. – Elite Academy/Caffe bar Mačak 2:2 (4:2 penali) (Matias Šulc, Ivan Jakešević / Toni Brezina, Filip Dietzman) (1)

Mladost – Rafaney 2:0 (Ante Stojčević, Petar Ilić) (3)

Elite Academy/Caffe bar Mačak - Luks Grad 6:1 (Marko Milošević 3, Jakov Janček 2, Matija Joščak / Petar Marković) (1)

Svrake – NK Dinamo Rajsavac 4:2 (Gabriel Trobić 3, Antonio Savić / Rafael Penava, Marko Grubešić) (7)

Mozzart bet – Wiener osiguranje 3:2 (Franjo Herjan 2, Viktor Hrmić / Lovro Blažević, Lovro Rašić) (8)

Platinum&Glorija – 1986-Pž 4:0 (Mateo Ivanešić 2, Leo Subotić, Matej Iličić) (2)

Darmopil Instalacije – Mozzart bet 6:1 (Eugen Paun 2, Luka Janković 2, Teo Darmopil, Mateo Abramović / Mateo Sukanj) (8)

MNK Autodijelovi Barišić II – MNK Autodijelovi Barišić III 0:2 (Tvrtko Janković, Luka Obućina) (2)