Nedjelja, 31 Prosinac 2023 12:23

U polufinale veterana 32. BMNT "Požega 2023" plasirali su se Kelvin, Wiener osiguranje, Autodijelovi Barišić i Alabama

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve četiri utakmice četvrtfinala veterana na 32. BMNT "Požega 2023".

U prvom susretu ekipa branitelja naslova Wiener osiguranje je rezultatom 4:1 (1:0) svladala Rampu COR koja tako prvi put nakon punih 11 godina neće nastupiti u polufinalu. Alen Jelčić doveo je Wiener u vodstvo u 8. minuti, a na 2:0 povisio je Dalibor Jukić u 19. minuti nakon lijepe akcije kod izvođenja kornera. Kristijan Lovrić je dvije minute poslije zabio za 3:0. Rampa je tada pokušala doći do pogotka igrajući s vratarom u polju što je iskoristio Igor Bošnjak  i lijepim lobom sa svoje polovice terena postigao pogodak za 4:0. Počasni pogodak za Rampu zabio je Danijel Rašić iz kaznenog udarca sa 7 metara u 26. minuti.

Kelvin je s visokih 7:0 (2:0) pobijedio ekipu MNK Moby dick Batrina. Već u 4. minuti Davor Kaurić zabio je za 0:1, a u 11. minuti Drago Marković povećao je vodstvo lijepom solo akcijom pogotkom za 2:0 preciznim udarcem da desetak metara. U posljednjih 5 minuta utakmice Kelvin je došao do uvjerljive pobjede postigavši još 5 pogodaka. Strijelci su bili Mario Darmopil (25), Mario Vidović (27), Davor Kaurić (28, 30) i Drago Marković (30).

Najneizvjesniji četvrtfinalni susret gledateljima su ponudili Autodijelovi Barišić i Vallis Aurea, a koji je unatoč brojnim uzbuđenjima završio sa samo jednim pogotkom i pobjedom "Barišića rezultatom 1:0. U tvrdoj utakmici presudio je pogodak Tomislava Čakalića iz 14. minute kada je dobro pogodio iz slobodnog udarca sa desetak metara. U drugom dijelu Vallis Aurea je tražila izjednačenje i stvorila nekoliko izglednih prilika pogotovo u samoj završnici susreta ali do pogotka koji bi im donio penale nisu uspjeli doći.

U posljednjem susretu Alabama je bila bolja do HVIDR-e rezultatom 5:2 (1:0). Iako je bilo prilika na obje strane pogodak je pao tek u 13. minuti kada je Jurica Bešlić doveo Alabamu u vodstvo. Dalibor Žafaranić je u 18. minuti jakim i preciznim udarcem sa desetak metara povećao vodstvo na 2:0. U 23. minuti Tihomir Šubara vraća HVIDR-u u susret pogotkom za 2:1 ali već dvije minute poslije uspješnu kontru Alabame završio je Krešimir Brkić pogotkom za 3:1. Minutu poslije Jurica Bešlić je zabio za 4:1, a Dalibor Žafaranić je svojim drugim pogotkom povećao vodstvo Alabame na 5:1 u 28. minuti. Konačnih 5:2 postavio je Mario Jakovac u posljednjoj, 30. minuti susreta. Sjajnim intervencijama tijekom ovog susreta iskazali su se oba vratara, Dalibor Hrunka na golu HVIDRe i Dario Pažin na vratima Alabame.

Polufinalne utakmice igraju se u srijedu, 03. siječnja 2024.

Prvi će na teren od 19,30 sati igrači Wiener osiguranja i Autodijelova Barišić. Ove dvije ekipe igrale su i u polufinalu prošlogodišnjeg, 31. izdanja požeškog turnira (04. 01. 2023.), a tada je rezultat nakon 30 minuta igre bio 1:1 (Ivan Abramović / Miroslav Papak). Nakon izvođenja penala ukupnim rezultatom 3:2 slavio je Wiener koji je dva dana poslije pobjedom nad Alabamom i osvojio turnir dok su "Barišići" istog dana osvojili 3. mjesto pobjedom nad Rampom - COR rezultatom 2:0 (Tomislav Čakalić, Vjekoslav Čerti). Sigurno je da će i ova utakmica između Wienera i Barišića biti neizvjesna i zanimljiva od početka do kraja.

Drugo polufinale od 21,00 sat donosi "El Clasico" Malonogometne lige veterana Požega između Kelvina i Alabame. U posljednjem ligaškom susretu odigranom 05. studenog 2023. u sklopu 5. kola MNLV Požega rezultat je bio 2:2 (Željko Mitrović, Drago Marković / Jurica Bešlić 2). Ovaj susret će sigurno biti prava poslastica za gledatelje i velika borba za veteransko finale na parketu legendarnog Grabrika.

Subota, 30. 12. 2023. – 6. Dan - Veterani - Četvrtfinale

Wiener osiguranje - Rampa COR 4:1 (Igor Bošnjak, Kristijan Lovrić, Alen Jelčić, Dalibor Jukić / Danijel Rašić)

MNK Moby dick Batrina - Kelvin 0:7 (Davor Kaurić 3, Drago Marković 2, Mario Darmopil, Mario Vidović)

Autodijelovi Barišić - Vallis Aurea 1:0 (Tomislav Čakalić)

HVIDRa - Alabama 2:5 (Tihomir Šubara, Mario Jakovac / Jurica Bešlić 2, Dalibor Žafaranić 2, Krešimir Brkić)