Ponedjeljak, 22 Siječanj 2024 14:20

Alabama se uvjerljivom pobjedom u derbiju 11. kola nad Autodijelovima Barišić vratila u borbu za naslov prvaka Malonogometne lige veterana Požega

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve utakmice 11. kola Malonogometne lige veterana Požega. U derbiju kola sastale su se ekipe lidera Autodijelova Barišić i branitelja naslova Alabame koja je slavila uvjerljivim rezultatom 2:8 (0:3) i tako "Barišićima" nanijela prvi poraz u ovoj sezoni pa u ligi više nema neporaženih ekipa.

U 5. minuti Branko Sadilek je doveo Alabamu u vodstvo, a na 0:2 povisio je Mile Pavelić u 10. minuti. Dobar kontranapad Alabame u 17. minuti završio je Jurica Bešlić pogotkom za 0:3. Od samog početka drugog dijela "Barišići" su se probali vratiti u susret igrajući bez vratara odnosno s igračem više u polju pa je Marka Ferića kao golman "zamijenio" Tomislav Čakalić. Već u 23. minuti Alabama je iskoristila takvu igru i preko Krešimira Brkića došla do pogotka za 0:4. Malu nadu Autodijelovima Barišić donio je Ivan Sesar u 25. minuti kada je smanjio rezultat na 1:4.

Tri minute poslije Darko Pandžić je postigao pogodak preko cijelog terena u nebranjeni gol protivnika za 1:5. Svojim drugim pogotkom Branko Sadilek je podigao vodstvo na 1:6 u 29. minuti, a minutu poslije Ninoslav Parmaković je zabio iz daljine u prazan gol za 1:7. Marin Šarić je u 33. minuti smanjo na 2:7, a konačnih 2:8 postavio je u 36. minuti svojim drugim pogotkom Ninoslav Parmaković kada je klizećim startom poslao loptu u gol i završio jednu lijepu akciju Alabame.

U ovom susretu Autodijelovi Barišić nisu bili kompletni dok je Alabama bila u svom najboljem sastavu pa se tako ponovila situacija iz 2. kola kada je Alabama bila nekompletna, a "Barišići" u punom sastavu. Tada je derbi utakmica završila rezultatom 4:3 (1:3) za Autodijelove Barišić. Nakon ovog uzvratnog susreta Alabama je stekla prednost u međusobnom omjeru što može biti važno u slučaju ako obje ekipa nakon posljednjeg kola budu bodovno izjednačene u borbi za novu titulu prvaka.

U ovom kolu pobjede su još ostvarili i Kelvin, Vallis Aurea te Viševice gradnja, a slobodna je bila HVIDR-a. Sve utakmice 12. kola igrat će se u nedjelju, 28. 01. 2024. Sastaju se Alabama - MNK Birtijca (8,00), Rampa COR - Kelvin (8,50), Viševice gradnja - Vallis Aurea (9,40) i Standard - HVIDR-a (10,30). Slobodni su Autodijelovi Barišić.

Natjecateljska sezona 2023./2024. MNLV Požega završit će u nedjelju, 24. 03. 2024. utakmicama posljednjeg, 18. kola.

Rezultati 10. kola  (nedjelja, 14. 01. 2024.) :

Rampa COR - MNK Birtijca 1-3 (Krunoslav Prpić / Marko Iličić, Željko Parobek, Dino Blažević)

HVIDRa - Kelvin 3-10 (Sebastijan Kalnak, Mario Jakovac, Vencel Karačić / Drago Marković 4, Petar Čuljak 3, Željko Mitrović 2, Davor Kaurić)

Viševice gradnja - Autodijelovi Barišić 5-10 (Miroslav Lujić 2, Rajko Mijatović, Goran Bošnjak, Dalibor Vukadinović / Ivan Sesar 4, Vjekoslav Čerti 4, Miroslav Papak 2)

Standard - Vallis Aurea 3-9 (Marko Drežnjak 2, Tomislav Ivanešić / Željko Metlar 6, Milan Marčinović 2, Borislav Jukić)

Alabama - slobodna.

Rezultati 11. kola  (nedjelja, 21. 01. 2024.) :

Autodijelovi Barišić - Alabama 2-8 (0-3) (Ivan Sesar, Marin Šarić / Branko Sadilek 2, Ninoslav Parmaković 2, Mile Pavelić, Darko Pandžić, Krešimir Brkić, Jurica Bešlić)

Kelvin - Standard 3-0 (1-0) (Petar Čuljak, Štefo Odobašić, Davor Kaurić)

Vallis Aurea - Rampa COR 5-1 (1-1) (Borislav Jukić 2, Branimir Štimac, Damir Lujić, Zdenko Šarić / Krunoslav Prpić)

MNK Birtijca - Viševice gradnja 4-5 (2-0) (Ivan Krištofek 2, Marko Iličić, Željko Parobek / Miroslav Lujić 2, Krunoslav Bajt, Christian Rajić, Goran Bošnjak)