Četvrtak, 25 Siječanj 2024 08:21

Tomislav Blažević (Caffe bar Samson) - najbolji vratar 32. BMNT "Požega 2023"

POŽEGA - Za najboljeg vratara 32. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2023" natjecateljska komisija jednoglasno je izabrala Tomislava Blaževića iz pobjedničke ekipe Caffe bara Samson (Velika).

Tomo je u 7 odigranih utakmica primio samo 2 pogotka. U prvih 5 utakmica turnira nije primio pogodak, a nakon 177 minuta prvi put je po loptu u mrežu išao u 7. minuti polufinalnog susreta protiv ekipe COR d.o.o. kada ga je svladao Matija Ceraj. Drugi pogodak na turniru primio je u finalnoj utakmici protiv Play Fitnessa kada je kod rezultata 3:0 za C.B Samson Matej Martinović dvije minute prije kraja postigao pogodak za 3:1.

Tomislav Blažević je prvi put proglašen za najboljeg vratara turnira prije dvije godine kada je i prvi put nastupio za ekipu Caffe bara Samson koja je tada osvojila jubilarno, 30. izdanje požeškog turnira. Na vrata Samsona tada je stao zbog toga jer je njihov dugogodišnji vratar Ivan Majetić morao propustiti nastup na 30. BMNT "Požega 2021" zbog ozljede. Blažević se tada pokazao kao sjajan izbor i postao trajno rješenje vratarskog pitanja u ekipi Samsona, a na ovom turniru pričuva i mentor mu je bio stariji kolega Valentin Raguž.

Tomislav je rođen 31. 03. 1999. u Požegi. Matični klub mu je Mladost Pavlovci gdje je obavio prvu registraciju 18. 07. 2011., a na tamošnjem igralištu "Bijeli brijeg" zadržao se četiri godine odnosno do ljeta 2015. kada prelazi u omladinski pogon požeške Slavonije. Nakon dvije sezone u ljeto 2017. vratio se u prvu momčad Mladosti.

Odlaskom na fakultet u Varaždin prelazi u veljači 2019. u tamošnji klub, Slobodu za koji je nastupao sezonu i pol. U Pavlovce se ponovno vraća u ljeto 2020. da bi u zimskom prijelaznom roku, u veljači 2022. prešao ponovno u Slavoniju ali ovaj put u seniorsku momčad. Nakon jedne godine u redovima požeškog kluba, u veljači 2023. prelazi u NK Papuk Velika čiji je i sada član te je prvi vratar tog kluba u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Slavonski Brod / Požega.

U futsalu je od siječnja 2017. registiriran za MNK Skenderovci, a s tim klubom je u prošloj sezoni 2022./2023. osvojio naslov prvaka Županijske malonogometne lige Požeško - slavonske dok se u aktualnoj sezoni 2023./2024. negovi Skenderovci nakon osam odigranih kola nalaze na drugom mjestu sa 19 bodova koliko ima i vodeća Pleternica na prvom mjestu. Upravo se te dvije momčadi sastaju u derbiju 9. kola, u nedjelju, 28. 02. s početkom u 14,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Kako će za dva mjeseca tek napuniti 25 godina popularnog Tomu ćemo još dugo gledati među vratnicama u velikom nogometu i futsalu kao i na požeškom malonogometnom turniru.

Nakon finalne utakmice u kojoj je i postigao pogodak za 3:0,  Tomislavu Blaževiću je trofej za najboljeg vratara ispred generalnog pokrovitelja turnira Grada Požege uručio požeški gradonačelnik dr.sc. Željko Glavić.

(Foto : Marko Karačić)

Pročitano 555 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 31 Siječanj 2024 23:11