Ponedjeljak, 29 Siječanj 2024 13:38

U 12. kolu MNLV Požega pobjede ostvarili Kelvin, Alabama, Vallis Aurea i HVIDR-a

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve utakmice 12. kola Malonogometne lige veterana Požega. U prvom susretu Alabama je pobijedila ekipu MNK Birtijca rezultatom 4:3 (2:2). Krešo Poleti je u 3. minuti doveo Alabamu u vodstvo jakim i preciznim udarcem špicom s petnaestak metara. U 6. minuti izjednačio je Ivica Vukšić, a Birtijcu je u vodstvo od 1:2 doveo Mirko Blašković u 15. minuti. U 20. minuti Ninoslav Parmaković je zabio za 2:2.

Alabamu je u novo vodstvo doveo Jurica Bešlić pogotkom za 3:2 u 24. minuti, ali već minuti poslije Željko Parobek je zabio za 3:3. Pobjedu Alabami donio je Jurica Bešlić svojim drugim pogotkom u 28. minuti. Alabama u ovom susretu nije imala na raspolaganju svog prvog vratara Daria Pažina, ali ga je u svom debiju u požeškoj veteranskoj ligi dobro zamijenio Marin Orešković.

Rampa COR je s uvjerljivih 0:4 (0:1) poražena od Kelvina. Pogotke za Kelvin koji je ovom pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici sa bodom više i utakmicom više od Autodijelova Barišić, postigli su Mario Vidović u 10. minuti i vodeći strijelac lige Drago Marković koji je hat - trickom u 26., 38. i 39. minuti došao do 20 postignutih pogodaka u ovoj sezoni.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarila je Vallis Aurea koja je s visokih 0:6 (0:4) svladala ekipu Viševice gradnje. Trostruki strijelac bio je Željko Vidmar, inače vratar, a koji dolaskom u ovu ekipu iskusnog golmana Željka Makaruna povremeno i igra. Dva pogotka zabio je Borislav Jukić "Đula", legenda vetovačkog Kamena i tamošnjeg nogometnog igrališta "Grot", a jedan je dodao Damir Lujić.

Posljednji susret 12. kola donio je pravu golijadu u kojoj je nakon 40 minuta igre Standard poražen od HVIDR-e rezultatom 6:7 (2:4). Fenjeraš Standard je i dalje jedina ekipa lige koja nema niti boda a u zimskom prijelaznom roku napustilli su ga Sebastijan Kalnak "Bato" i Boris Tilinger "Bob" koji su prešli upravo u HVIDR-u.

To su bili i jedini prelasci u MNLV Požega između dva dijela sezone. Standard je u drugom dijelu sezone pojačao novi igrač u ovoj ligi Dejan Baretić koji je u ovom susretu postigao hat - trick a po jedan pogodak postigli su Marko Drežnjak, Mirko Vinković i Josip Pavković. Po dva pogotka u pobjedu HVIDR-e ugradili su Mirko Bošnjak, Milan Matošević i Mario Jakovac, dok je jednom svom Stadardu zabio Boris Tilinger.

Standard je odigrao dobru utakmicu i bio blizu prvog boda jer je u 34. minuti rezultat bio 5:5. U 37. minuti Mario Jakovac je zabio za vodstvo HVIDR-e od 5:6, a minutu poslije Boris Tilinger je povisio rezultat na 5:7. U posljednjim trenucima susreta, u 40. minuti Dejan Baretić je kompletirao svoj hat - trick zgoditkom za konačnih 6:7.

Slobodni su u ovom kolu bili igrači Autodijelova Barišić.

U nedjelju, 04. veljače liga se ne igra zbog zauzetosti dvorane, a sve utakmice 13. kola igrat će se u nedjelju, 11. veljače od 8,00 do 11,30 sati. Sastaju se Vallis Aurea - Alabama (8,00), Kelvin - Viševice gradnja (8,50), HVIDR-a - Rampa COR (9,40) i MNK Birtijca - Autodijelovi Barišić (10,30). Slobodan je Standard.

Rezultati 12. kola (28. 01. 2024.):

Alabama - MNK Birtijca 4-3 (2-2) (Krešo Poleti, Ninoslav Parmaković, Jurica Bešlić 2/ Ivica Vukšić, Mirko Blašković, Željko Parobek)

Rampa COR - Kelvin 0-4 (0-1) (Mario Vidović, Drago Marković 3)

Viševice gradnja - Vallis Aurea 0-6 (0-4) (Željko Vidmar 3, Borislav Jukić 2, Damir Lujić)

Standard - HVIDR-a 6-7 (2-4) (Dejan Baretić 3, Marko Drežnjak, Mirko Vinković, Josip Pavković / Mirko Bošnjak 2, Milan Matošević 2, Mario Jakovac 2, Boris Tilinger)