Subota, 02 Ožujak 2024 16:40

Ekipa Hrvatske elektroprivrede osvojila jubilarni, 20. Malonogometni turnir Grada Požege

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je održan jubilarni, 20. Malonogometni turnir Grada Požege koji od 2004. godine povodom obilježavanja Dana grada i Grgureva organizira Požeški športski savez pod pokroviteljstvom Grada Požege.

Nastupilo je 12 malonogometnih ekipa sastavljenih od djelatnika gradskih ustanova i poduzeća, a odigrano je ukupno 16 utakmica u trajanju od 2x10 minuta. Ekipe su bile raspoređene u 4 skupine po 3 ekipe, a u polufinale su se plasirali pobjednici skupina.

U prvom polufinalu sastale su se dvije najuspješnije ekipe u povijesti ovog turnira, Policijska uprava Požeško - slavonska i Tekija. Dvije minute prije kraja Krešimir Brkić postigao je pobjednički pogodak i odveo Tekiju u finale.

U drugom polufinalu Plamen je poražen od Hrvatske elektroprivrede rezultatom 1:2. Marko Tanjić doveo je HEP u vodstvo u 13. minuti, a izjednačio je Mihael Hlebec dvije minute poslije. Mato Marčetić je lijepim lobom zabio za konačnih 1:2 u 19. minuti i odveo svoju ekipu u finale.

U susretu za 3. mjesto Policijska uprava Požeško - slavonska je poražena od Plamena rezultatom 2:3. Luka Leon Šupljak doveo je Plamen u vodstvo već u 2. minuti, a izjednačio je Ivan Rezo u 9. minuti. Novo vodstvo Plamenu donio je Mirko Bošnjak u 16. minuti, a na 1:3 povisio je svojim drugim pogotkom Luka Leon Šupljak minutu poslije. Konačnih 2:3 postavio je Željko Tomić, u posljednjoj, 20. minuti susreta.

Finalna utakmica između Tekije i Hrvatske elektroprivrede nije ponudila puno prilika, a kada se već činilo da će odluka o pobjedniku 20. Malononogometnog turnira Grada Požege pasti nakon penala, ukazao se Marko Tanjić koji je lijepom solo akcijom dvije minute prije kraja utakmice zabio za 0:1 i tako Hrvatskoj elektroprivredi donio prvi naslov na ovom turniru. Ta ekipa je ukupno peti pobjednik u 20 godina, nakon što su titule do sada osvajale ekipe Policijske uprave Požeško - slavonske, Tekije, Spin Valisa i Color emajla.

Za ekipu Hrvatske elektroprivrede prvo mjesto osvojili su Marko Kolunđić, Josip Kopačević, Mato Vuković, Mato Marčetić, Hrvoje Ivanešić, Marko Tanjić, Tomislav Čakalić i voditelj Dejan Ostojić.

Pehare ekipama koje su osvojile prva četiri mjesta uručio je voditelj turnira Jurica Bešlić, a sve ekipe dobile su i priznanja za sudjelovanje na ovom tradicionalnom turniru. Utakmice su sudili veterani požeškog suđenja, Zdravko Matijević i Branko Budaj.

20. MALONOGOMETNI TURNIR GRADA POŽEGA

(Požega, SD Tomislav Pirc, 02. 03. 2024.)

Utakmice u skupinama

Skupina 1

Alles Zlatni Lug - Hrvatske šume 1:3 (Christian Rajić / Stjepan Vuzem, Krešimir Čakalić, Željko Metlar)

Policijska uprava Požeško - slavonska - Alles Zlatni Lug 5:1 (Franjo Kolomaz 2, Ivan Rezo, Željko Tomić, Marko Škulj / Josip Mijatović)

Hrvatske šume - Policijska uprava Požeško - slavonska 0:7 (Štefo Odobašić 2, Franjo Kolomaz 2, Ivan Rezo 2, Željko Tomić)

Skupina 2

Magma - Arriva Hrvatska 2:0 (Matej Šipura, Igor Đogolović)

Tekija - Magma 6:1 (Krešimir Brkić 3, Krunoslav Prpić, Oliver Hrmić, Mile Pavelić / Luka Milosavljević)

Arriva Hrvatska - Tekija 1:5 (Kristijan Tomić / Krešimir Brkić 2, Oliver Hrmić, Mile Pavelić, Krunoslav Prpić)

Skupina 3

Dom zdravlja Požega - Zatvor u Požegi 1:0 (Josip Dupor)

Plamen - Dom zdravlja Požega 1:0 (Bernard Mišković)

Zatvor u Požegi - Plamen 0:0

Skupina 4

Hrvatska elektroprivreda - Kaznionica u Požegi 2:1 (Mato Marčetić, Josip Kopačević / Luka Rožić)

Color - Hrvatska elektroprivreda 2:2 (penali 4:5) (Matej Zeba, Vjekoslav Legac / Josip Kopačević, Mato Vuković)

Kaznionica u Požegi - Color 4:4 (Željko Šop 2, Robert Kalnak, Filip Margeta / Marko Grbeš 3, Vjekoslav Legac)

Polufinale

Policijska uprava Požeško - slavonska - Tekija 0:1 (Krešimir Brkić)

Plamen - Hrvatska elektroprivreda 1:2 (Mihael Hlebec / Marko Tanjić, Mato Marčetić)

Utakmica za 3. mjesto

Policijska uprava Požeško - slavonska - Plamen 2:3 (Ivan Rezo, Željko Tomić / Luka Leon Šupljak 2, Mirko Bošnjak)