Ponedjeljak, 12 Listopad 2015 02:00

Pobjeda Slavonije protiv Podravine

POŽEGA - Nogometaši Slavonije ostvarili su očekivanu domaću pobjedu protiv Podravine (Ludbreg) u 9. kolu 3. Hrvatske nogometne lige Istok.

Napadač Slavonije Mile Pavelić već je u prvoj minuti utakmice pogodio je vratnicu.

Nakon još nekoliko prililka domaćih u 31. minuti su zaprijetili i gosti ali se istakao vratar Slavonije Mato Vasić koji je obranio težak udarac iz blizine.

Požežane je u vodstvo doveo mladi Ivan Jakešević lijepim pogotkom sa dvadesetak metara per kraj prvog dijela.

Potvrdu pobjede donio je Mile Pavelić pogotkom za 2:0 šest minuta prije kraja utakmice. Prednost Plavih s Orljave povećao je Ivan Grgić pogotkom glavom u posljednjoj minuti.

Nakon toga su i gosti uspjeli doći do počasnog pogotka u posljednjim trenucima susreta.

U idućem, 10. kolu Požežani gostuju u Bijelom Brdu kod BSK-a koji je vodeći na ljestvici i jedini je klub koji još nije niti jednom poražen u ovoj sezoni.

Nakon toga u Požegi će u subotu, 24. listopada, u 11. kolu gostovati NK Mladost (Ždralovi).

Ostali rezultati 9. kola :  Koprivnica - BSK Bijelo Brdo 2 : 2,  Vukovar 1991 - Slavija 1 : 2, Oriolik - Mladost (Ž) 2 : 1, Bjelovar - Belišće 1 : 0,  Mladost (A) - Marsonia 0 : 4   Višnjevac - Đakovo-Croatia 0 : 0, Varaždin ŠN - Međimurje 0 : 2.

SLAVONIJA – PODRAVINA 3:1 (1:0)

POŽEGA – Stadion Slavonije, gledatelja 100. Sudac Lovrić (Đakovo)

STRIJELCI: 1:0 Jakešević (38), 2:0 Pavelić (84), 3:0 Grgić (90), 3:1 Valjak (90)

SLAVONIJA: Vasić, Pavelić, Franjić (od 53. Ja. Neruda), P. Tomić, Jo. Neruda, Jurić, Karačić (od 87. Matić), Včelik, Jakešević, Grbeš (od 71. Plešić), Grgić, trener Marijan Bakula.

PODRAVINA: Sudec, Vađunec, Bešanić (od 85. Međimorec), Valjak, Klekar, Pomper, Fajt, Sakač, Manojlović, Labaš (od 74. Premec), Malec, trener Slobodan Sudec.

Pročitano 1375 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 12 Listopad 2015 11:51