Četvrtak, 08 Rujan 2016 02:00

Slavonija odigrala neriješeno protiv Đakovo Croatie u 3. kolu 3. HNL

POŽEGA - Nogometaši Slavonije jučer su na svom Stadionu protiv NK Đakovo Croatie odigrali neodlučeno, 1:1 u susretu 3. kola 3. Hrvatske nogometne lige - Istok. Požežani su u uvoj utakmici bili izraziti favoriti te su već na samom početku utakmice stvorili nekoliko dobrih prilika.

Mladi napadač Bruno Boban u 9. minuti izbio je sam pred vratara gostiju i prebacio ga ali je lopta otišla malo pokraj gola. Nakon toga je kapetan Mile Pavelić u 25. minuti pogodio vratnicu da bi u 31. minuti dobro primio loptu, uspio se okrenuti i sa desetak metara prizmenim udarcem doveo Slavoniju u vodstvo.

Na odmor se otišlo s tim rezultatom, a u drugom dijelu najbolju priliku za domaće imao je mladi Ivan Jakešević koji je dobro probio desnu stranu, prešao i posljednjeg igrača Đakova Milardovića koji je je neuspješno uklizao ali je otišao previše u stranu pokušavajući predriblati i vratara Gavljaka te je dobra prilika ostala neiskorištena.

Gosti su sve promašaje Slavonije iskoristili u 89. minuti kada je nakon jednog ubačaja sa strane Stjepan Nikolić Kovačić iz blizine prevario vratara domaćih Vasića. Trener Đakovo Croatie Antun Labak može biti zadovoljan rezultatom svoje momčadi jer su iz prvog udarca na vrata Slavonije došli do pogotka i jednog boda.

Ovim remijem Slavonija je ostala na trećem mjestu sa ukupno 7 bodova ali su vodeće ekipe Varaždin i Međimurje otišle na 9 bodova jer su ostvarile pobjede i u ovom kolu. U sljedećem, 4. kolu, u subotu, 10. rujna "Plavi s Orljave" gostuju u Ždralovima kod petoplasirane Mladosti koja ima 6 bodova. Pred svojim navijačima momčad trenera Roberta Špehara ponovno će igrati u subotu, 17. rujna kada će biti domaćini Višnjevcu.

Ostali rezultati 3. kola : Koprivnica - Varaždin 1:2, Međimurje - BSK 2:1, Bedem - Belišće 2:1, Osijek II - Vukovar 1:2, Bjelovar - Slavija 0:1, Slavonija - Đakovo 1:1, Marsonia - Mladost 0:1, Oriolik - Višnjevac 1:1.

Poredak : Varaždin 9, Međimurje 9, Slavonija 7, Vukovar 1991 6, Mladost 6, Slavija 5, BSK 4, Đakovo Croatia 4, Bedem 4, Marsonia 3, Koprivnica 2, Višnjevac 2, Osijek II 1, Oriolik 1, Belišće 1, Bjelovar 1.

Parovi 4. kola (10. i 11. 09.) : Belišće - Vukovar 1991, Đakovo Croatia - Osijek II, Mladost - Slavonija, Višnjevac - Marsonia, BSK - Oriolik, Slavija - Međimurje, Varaždin - Bjelovar, Bedem - Koprivnica.

SLAVONIJA – ĐAKOVO 1:1 (1:0)

POŽEGA – Stadion Slavonije. Gledatelja 100. Sudac Ante Bundović (Bjelovar). Pomoćnici Sanja Rođak- Karšić i Mario Đođ.

STRIJELCI: 1:0 Pavelić (31), 1:1 Nikolić-Kovačić (89)

SLAVONIJA: Vasić, Pavelić (od 83. Smojvir), Ja. Neruda, Kurbalić, Jo. Neruda, Majstorović, Boban, Sokić, Nović (od 73. Karačić), Jakešević, Podobnik. Trener Robert Špehar.

ĐAKOVO CROATIA: Gavljak, Novoselić, Križanović, Mišić (od 69. Stipanović), Milardović, Galičić (od 75. Nikolić-Kovačić), Muhammad Saalih, Nikolić, Bogdanović, Jesus Oliveira (od 69. Penava), Šimičić. Trener Antun Labak.

Pročitano 2038 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 08 Rujan 2016 12:33