Srijeda, 18 Kolovoz 2021 22:02

Slavonija uvjerljivo svladala Lipik 1925 i osvojila Županijski nogometni kup

KUZMICA - Pod reflektorima igrališta Park u Kuzmici večeras je pred stotinjak gledatelja odigrana finalna utakmica Županijskog nogometnog kupa između trećeligaša požeške Slavonije i četvrtoligaša Lipika 1925 u kojoj je Slavonija opravdala ulogu favorita i uvjerljivo slavila rezultatom 3:0 (2:0).

Plave s Orljave u vodstvo je već u 5. minuti doveo Matej Martinović, a prednost je u 38. minuti povisio ponajbolji igrač Slavonije Matej Peharda pogotkom za 2:0. U samoj završnici susreta mladi Karlo Antunović u prvoj minuti sudačke nadoknade vremena postavlja konačnih 3:0.

Slavonija je tako obranila naslov pobjednika Županijskog kupa i plasirala se u pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa koje će se igrati već narednog tjedna, u utorak, 24. kolovoza u 16,30 sati. Protivnik  Požežanima  već je poznat. To je član 3. HNL - Sjever, Međimurje (Čakovec) koje je prošle sezone ispalo iz 2. HNL, a pretkolo kupa će se igrati u Čakovcu.

Prije tog susreta igrači trenera Dalibora Bognara moraju odraditi utakmicu 1. kola nove sezone 3. Hrvatske nogometne lige - Istok protiv Bedema u Ivankovu (nedjelja, 22. kolovoza u  18,00). Slavonija će domaće utakmice igrati petkom u Velikoj pa tako nakon pretkola Kupa u Čakovcu, već u petak, 27. kolovoza s početkom u 18,00 sati igra protiv NAŠK-a (Našice) u sklopu 2. kola.

Pročitano 434 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 20 Kolovoz 2021 14:11