Utorak, 24 Kolovoz 2021 11:50

Nogometaši Slavonije danas u Čakovcu protiv Međimurja igraju pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa

ČAKOVEC - Nogometaši požeške Slavonije danas igraju pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa u Čakovcu kod domaćeg Međimurja, člana 3. Hrvatske nogometne lige - Sjever. Utakmica se igra na Stadionu SRC Mladost s početkom u 16,30 sati.

"Plavi s Orljave" su prije dva dana imali teško gostovanje u Ivankovu kod Bedema u sklopu 1. kola 3. Hrvatske nogometne lige - Istok. Momčad trenera Dalibora Bognara imala je vodstvo od 0:1 od 10. minute pogotkom Mateja Peharde da bi ostala bez dva boda u 3. minuti sudačke nadoknade kada je domaćin zabio za 1:1.

Međimurje je prošle sezone ispalo iz 2. Hrvatske nogometne lige, a u 1. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Sjever, Čakovčani su subotu, 21. kolovoza u gostima svladali Viroviticu rezultatom 1:3. Domaćin je poveo pogotkom Nikole Suvajca u 50. minuti. Preokret i pobjedu gostima donijeli su Luka Bacinger (55), Lovro Levak -Panić (70) i Petar Ratejec (73). Sjeverna trećeligaška skupina ima samo 12 klubova dok istočna ima čak 18.

Slavonija već u petak, 27. kolovoza s početkom u 18,00 sati u Velikoj, u 2. prvenstvenom kolu dočekuje NAŠK (Našice).

Dva susreta pretkola Kupa već su odigrana u subotu, 21. kolovoza. U Unešiću je domaća Zagora poražena od Karlovca 1919 rezultatom 1:2 dok je u Senju tamošnji Nehaj pobijedio Borac (Imbriovec) rezultatom 2:0. Utakmice 1/16 finala na rasporedu su u srijedu, 22. rujna s početkom u 15,30 sati.