Četvrtak, 22 Rujan 2022 09:02

Održana svečana večera povodom 60 godina Nogometnog kluba Požega

POŽEGA - Nakon što je na igralištu Nogometnog kluba Požega odigrana prijateljska utakmica s gostima iz Nogometnog kluba Lokomotiva iz Zagreba, svi su se uputili  u Svečanu dvoranu "Gloria" na svečanost povodom obilježavanja 60. godina rada i postojanja NK Požege.

Svečanosti su uz domaćine, igrače NK Požege, njihovog predsjednika Juricu Matijevića i trenera Željka Mitrovića, prisustvovali i županica Antonija Jozić, gradonačelnik Grada Požege dr.sc Željko Glavić, predstavnik Hrvatskog nogometnog saveza i direktor Lokomotive Božidar Šikić, predsjednik Županijskog Nogometnog saveza Drago Lucić, predsjednik Požeškog sportskog saveza Nino Abramović, dopredsjednik kluba Željko Romić, klupska legenda Krešimir Bubak, član uprave Igor Mihalj i tajnik Darko Pandžić.

Predsjednik Nogometnog kluba Požega Jurica Matijević pozdravio je sve prisutne. „Prvo želim zahvaliti igračima iz NK Lokomotive što su došli u naš grad i uveličali nam ovu svečanost. Također, želim zahvaliti Hrvatskom nogometnom savezu na donaciji za našu lijepu tribinu. Posebna zahvala Gradu Požegi i gradonačelniku Glaviću što prate naš klub.“ – rekao je predsjednik Kluba Jurica Matijević.

Svima se također obratio i predsjednik Županijskog Nogometnog saveza Požeško-slavonske županije Drago Lucić. „Iskoristit ću priliku da čestitam 60. rođendan NK Požegi i zaželim još puno desetljeća i uspješnog rada u budućnosti. Također bi napomenuo da je nova Uprava na čelu sa sadašnjim predsjednikom napravila veliki iskorak u dosadašnjem radu s mlađim kategorijama, ali i po pitanju infrastrukture, stvarajući tako još bolje uvjete za sve buduće naraštaje. Za sve takve projekte, Županijski nogometni savez i naša krovna organizacija Hrvatski nogometni savez – uvijek stoje na raspolaganju.“ – rekao je Drago Lucić.

Čestitke na velikoj obljetnici uputila je i županica Antonija Jozić. „Izuzetna mi je čast i zadovoljstvo da vas mogu pozdraviti i poželjeti iskrene čestitke za ovu veliku obljetnicu i puno uspjeha u budućem radu. Danas imamo priliku ovdje u Požegi ugostiti prvoligaše iz Zagreba, NK Lokomotivu kojima želim dobrodošlicu u našu županiju. Odigrala se utakmica, rezultat nije bitan u ovom trenutku, bitni su osmjesi djece koja su prilazili igračima nakon utakmice, mislim da će im ovaj dan zasigurno ostati u velikom sjećanju – to su djeca koja su naša budućnost.“ „Nogometni klub Požega okuplja mladež, želim vam da preko početnika, pa do kadeta, sve do seniora budete i dalje uspješni u radu. Prenosite na naše najmlađe ono što je važno – zdrav život i timski rad. Na tragu onoga što su ljudi koji su prije 60 godina osnivali ovaj nogometni klub, na tom tragu nastavite i dalje. Mi se preporučujemo za daljnji rad u budućnosti, a vjerujem da će Županija u nekim iskoracima u budućnosti isto tako biti podrška Nogometnom klubu Požega.“ – rekla je županica Antonija Jozić.

Veliku podršku radu klubova daje i lokalna uprava, nekoliko riječi rekao je i gradonačelnik Grada Požege dr.sc Željko Glavić. „60 godina je puno godina, puno igrača, puno članova uprave, predsjednika i trenera, puno ljudi koji su vodili brigu o Klubu, puno igrača koji su igrali u Klubu – doista puno toga za sjećanje. Iskazujem svima koji su od samog početka, pa do današnjih dana sudjelovali u radu i održavanju ovog, za Požegu, izrazito važnog kluba. Taj klub je prošlo stotine i stotine mladih ljudi koji vole nogomet i koji su svoje vrijeme trošili na stadionu.“ „Zbog njih ovaj klub i postoji, zbog njih ste svi vi u tom klubu radili i davali puno toga od sebe. Zadovoljstvo. mi je reći da je Grad Požega do sad stajao uz Klub i mogu obećati da će i dalje stajati, to što Uprava Kluba radi, to je ono što želimo podržati. Rad s mladima i ovakav rad kakav vidimo danas, jedan lijepi krug igrača.“ – rekao je gradonačelnik dr.sc. Željko Glavić.

Zahvalu Nogometnom klubu Požega iskazali su i predstavnici Nogometnog kluba Vidovci-Dervišaga i Nogometnog kluba Slavonija.

(rva.hr)

Pročitano 258 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 22 Rujan 2022 10:21