Ponedjeljak, 17 Travanj 2023 08:55

Dinamo i Požega poraženi u 19. kolu Međužupanijske nogometne lige

POŽEGA / SLAVONSKI BROD - Proteklog vikenda odigrane su utakmice 19. kola Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod / Požega. Nogometaši Dinama poraženi su na svom terenu u Vidovcima od Hajduka (Pakrac) dok je Požega poražena na gostovanju u Slobodnici.

DINAMO – HAJDUK 0:2

Susret Dinama i Hajduka, ali u MŽNL donio je sraz Dinama Vidovci/Dervišaga i gostiju Hajduka iz Pakraca. Dinamu su bodovi bili potrebni u sve težoj situaciji u borbi za ostanak, dok su Hajduku bili nužni za konsolidaciju redova te mogući pomak na tablici!

Iako je prvo poluvrijeme donijelo otvorenu igru i šanse, mreže se nisu tresle sve do prve minute drugog poluvremena kad Filip Matijašević dovodi Hajduk u vodstvo. U 78. minuti kazneni udarac za goste koji u konačnih 0:2 pretvara Filip Matijašević svojim drugom pogotkom na susretu i tri boda putuju u Pakrac!

“-Danas nismo odigrali ništa posebno, na kraju smo uzeli bodove što je za nas najbitnije. Domaćima sretno u daljnjoj borbi za ligaški status. Za suđenje ne bi trebalo biti prigovora ni s jedne strane.”- komentirao je susret trener Hajduka iz Pakraca, Ognjen Kafka.

SLOBODNICA – POŽEGA 4:3

U susretu momčadi koje su htjele isprati poraz iz prethodna dva kola susreli su se uoči ovog kola devetoplasirana Slobodnica s bodom prednosti ispred svojih takmaca Požege koja je držala jedanaestu poziciju. U prvom poluvremenu gosti su uspjeli doći do dva pogotka prednosti zgodicima Marka Jurića u 32. i Luka Milosavljevića u 42. minuti susreta te se s 0:2 gostiju otišlo na odmor.

Gosti su bili nadomak pobjede u 58. minuti kad odlaze na plus tri drugim pogotkom Luke Milosavljevića!

Zatim na scenu stupa Silvio Velić te s tri vezana pogotka (59′, 69′ i 73′) te vraća stvari na rezultatski egal, Šest minuta kasnije kompletan preokret Slobodnice, za veliko slavlje domaćina 4:3 zaslužan je Marko Marić koji postavlja i konačan rezultat susreta!

Rezultati 19. kola :  Papuk - Slavonac 2:3, Lipik 1925 - Zadrugar 2:3, Psunj Sokol - Jakšić 1:0, Dinamo - Hajduk 0:2, Slobodnica - Požega 4:3, Sikirevci - Tomislav 1:1. Slobodna je bila Mladost.

U 20. kolu, u subotu, 22. 04. 2023. u 17,00 sati sastaju se Hajduk - Psunj Sokol i Jakšić - Papuk dok će od 19,00 sati igrati Slavonac - Sikirevci. U nedjelju, 23. 04. 2023. u 17,00 sati sastaju se Tomislav - Lipik 1925, Zadrugar - Slobodnica i Mladost - Dinamo. Slobodna je Požega.

Pročitano 298 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 20 Travanj 2023 06:58