Ponedjeljak, 04 Rujan 2023 08:42

Lipa u derbiju 2. kola 2. ŽNL na svom terenu uvjerljivo svladala Parasan

STARA LIPA - Na igralištu Ritki gaj u Staroj Lipi jučer je odigran derbi 2. Županijske nogometne lige Požeško - slavonske između dva kluba s područja grada Požege, a u kojem su se sastali domaća Lipa i Parasan (Golobrdci).

Nakon zanimljive utakmice koju je pratilo stotinjak gledatelja domaći nogometaši slavili su s uvjerljivih 4:0 (2:0). Iako je Parasan imao terensku inicijativu većinom prvog dijela Lipa je svoje prilike na samom početku susreta iskoristila i golovima Karla Rabića u 8.  i Josipa Mijatovića u 13. minuti došla do prednosti od 2:0 koju je sačuvala do poluvremena.

U drugom dijelu Parasan je pokušavao doći do pogotka i smanjenja rezultata ali je vratar domaćih Mihael Čokrlić bio siguran i ponovno sačuvao čistu mrežu  kao i u prvom kolu na gostovanju u Prekopakri. Lipa je prijetila iz opasnih kontranapada, a tako je i postigla pogotke za potvrdu pobjede. Prvo je Marin Mijatović u 73. zabio za 3:0 dok je konačni rezultat postavio najbolji igrač utakmice Karlo Rabić svojim drugim pogotkom za 4:0 u 76. minuti.

U ostalim susretima 2. kola postignuti su ovi rezultati : Dinamo - Eminovci 5:0, Sulkovci - Croatia 1:2, Sloga - Slavonija 4:1, BSK - Graničar 1:2.

U 3. kolu, u subotu, 09. 09. 2023. u 16,45 sati sastaju se Slavonija - BSK dok će u nedjelju, 10. 09. 2023. u 16,45 sati igrati Parasan - Sloga, Croatia - Lipa, Eminovci - Sulkovci i Graničar - Dinamo.

Pročitano 667 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 04 Rujan 2023 10:34