Petak, 29 Rujan 2023 08:01

Igračice ŽNK Slavonija Požega pobijedile u gostima Mikanovce u 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa za žene

STARI MIKANOVCI - Nakon što su 17. rujna u 1. kolu nove sezone 2. Hrvatske nogometne lige žene - skupina "B" igračice ŽNK Slavonija Požega u gostima kod ŽNK Mikanovci u Starim Mikanovcima ostvarile pobjedu rezultatom 1:3 (0:1) požeški klub je ponovno na istom mjestu protiv istog protivnika u nedjelju, 24. rujna odigrao utakmicu 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa za žene.

U ovom susretu ekipa ŽNK Slavonija Požega je bila još uvjerljivija i slavila rezultatom 1:4 (0:2). Pogotke su postigle Helena Draguljić u 3. i 64. minuti te Martina Grgić u 50. i 60. minuti. Jedini gol za Mikanovce zabila je Milica Ilić u 56. minuti, a ta igračica je bila strijelac za domaće i u prvenstvenom ogledu.

Predigru seniorkama odigrale su pionirske ekipe ova dva kluba, a ta utakmica završila je pobjedom požeških nogometašica rezultatom 0:7 (0:3). Petra Pilaš postigla je čak 4 pogotka, po jedan su dodale Nikolina Ilić i Nicol Alavanić uz jedan autogol domaćih. Bio je to susret 2. kola HNLŽM pionirki, a u 1. kolu Slavonija Požega je 17. rujna svladala NCDIM BSK Bizovac s visokih 9:0 (6:0). Strijelci su bili Petra Pilaš (3), Lucija Kesić (2), Nikolina Ilić, Ira Devčić, Nicol Alavanić i Lucija Kristić. U ovom regionalnom rangu natječe se 7 ekipa s područja Slavonije.

U 3. kolu (01. 10.) mlade nogometašice Slavonije Požega koje su vodeće na ljestvici su slobodne, a u 4. kolu će ugostiti NŠM Višnjevac (08. 10.)

Seniorke će u 2. kolu 2. HNLŽ - skupina B gostovati kod Višnjevca (01. 10.) dok će u 3. kolu (08. 10.) ugostiti Viktoriju (Slavonski Brod). U ligi skupine "B" koja obuhvaća Nogometna središta Sjever i Istok se natječe 6 ekipa koje će trokružno odigrati 15 kola.

U regionalnom rangu se natječu i kadetkinje požeškog kluba. One su u četvrtak, 21. rujna u sklopu 2. kola dobile Mikanovce u gostima rezultatom 0:8 (0:4), a u 1. kolu su ugostile Slogu (Nova Gradiška) i pobijedile 2:1 (1:0). U ovoj ligi se također natjeće 6 klubova.

Pročitano 369 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 04 Listopad 2023 09:42