Utorak, 07 Studeni 2023 08:26

Nogometašice ŽNK Slavonija Požega uvjerljivo svladale Mikanovce u 6. kolu 2. HNLŽ - skupina B

KUZMICA - Igračice ŽNK Slavonija Požega u nedjelju, 05. studenog, na igralištu Park u Kuzmici su ugostile ekipu ŽNK Mikanovci u u sklopu 6. kola 2. Hrvatske nogometne lige žene - skupine B i ostvarile uvjerljivu pobjedu rezultatom 6:1 (3:0). Najbolja igračica susreta bila je Helena Draguljić koja ja postigla čak 5 pogodaka, a jedan je dodala Dora Mihaljac. Počasni pogodak za gošće postigla je Milica Ilić.

Nakon 6 odigranih kola ŽNK Slavonija Požega je na odličnom, drugom mjestu sa 12 bodova (4 pobjede, 2 poraza). U narednom, 7. kolu (05. 11.) požeške nogometašice će ugostiti ekipu NŠM Višnjevac (12. studenog).

Pionirke ŽNK Slavonija Požega su odigrale svoju posljednju utakmicu ove jeseni, u četvrtak, 02. studenog, na gostovanju kod ŽNK Osijek u sklopu 7. kola HNLŽM. Derbi je završio rezultatom 1:1 što je bilo dovoljno požeškim nogometašicama za osvajanje jesenske titule prvaka sa 16 osvojenih bodova (5 pobjeda, 1 remi) i gol razlikom 52:3. Lena Ivković je dovela domaću ekipu u vodstvo u 10. minuti, a konačnih 1:1 postavila je Lucija Kesić u 52. minuti.

Upješne su bile i kadetkinje Slavonije Požega koje su u gostima svladale Đakovo Croatiu s uvjerljivih 0:5 u 7. kolu HNLŽM. Helena Draguljić postigla je hat - trick a po jedan pogodak zabile su Manuela Šubara i Nikolina Ilić.  Kadetkinje su prve sa maksimalnih 15 bodova, a u narednom kolu gostuju kod Sloge u Novoj Gradišci.

Pročitano 344 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 07 Studeni 2023 09:21