Ponedjeljak, 18 Ožujak 2024 09:24

Ekipa Požege osvojila 18. Odbojkaški turnir Grada Požege

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer je održan 18. Odbojkaški turnir Grada Požege u organizaciji Požeškog športskog saveza i pod pokroviteljstvom Grada Požege. Natjecalo se 8 ženskih rekreativnih ekipa, a od 13,00 do 21,00 sat odigrano je ukupno 14 utakmica koje su se igrale na dva dobivena seta do 25 poena (treći do 15).

Ekipe su bile raspoređene u dvije skupine po četiri ekipe. Nakon utakmica po skupinama, pobjednici skupina igrali su finale, a drugoplasirane ekipe iz svake skupine borile su se za 3. mjesto.

Ekipa Požege je rezultatom 2-1 (14:25, 25:19, 15:12) u finalu bila bolja od Ženske sportsko rekreacijske udruge "Ante Portas" Vinkovci kojoj je ovo prvi nastup na požeškom turniru.

Treće mjesto osvojila je Sportsko rekreativna udruga "Živim sport" Slavonski Brod koja je rezultatom 2:0 (20:25, 25:17) bila bolja od Papuka Velika.

Pehare i medalje ekipama koje su osvojile prva četiri mjesta ispred organizatora Požeškog športskog saveza uručio je glavni tajnik Željko Mitrović, a sve ekipe su dobile i priznanja za sudjelovanje koje im je uručio voditelj turnira Jurica Bešlić.

Prvi turnir održan je 2005. godine, a nije se igrao jedino 2020. i 2021. godine zbog epidemioloških mjera i odluka Stožera Civilne zaštite.

Za Požegu su treći naslov ppobjednika turnira osvojile : Ana Đurčević Paukner, Verica Japundžić, Andrea Adžić, Leonarda Sakoman, Antonija Šarić, Stela Svoboda i Suzana Ivanković. Požega je osvojila turnire održane 2009. i 2010. godine, a sada je nakon 14 godina došla do nove titule.

Za viceprvakinje, ekipu ŽSRU "Ante Portas" Vinkovci igrale su : Andreja Teklić, Veronika Malović, Ivana Dogan, Nikolina Čović, Iva Majačić, Andrijana Dujmić, Dinka Fabijan i Larisa Aničić.

Treće mjesto za ekipu SRU "Živim sport" Slavonski Brod osvojile su : Marija Đaković, Irma Pavić, Ivana Kožul, Liljana Jerković, Martina Trkulja i Tihana Jurakić.

Za Papuk Velika čija je ekipa osvojila četvrto mjesto igrale su : Dragana Škorić, Manuela Zarić, Anamarija Tomić, Tea Soldo, Anđela Lukić, Matea Kožić, Evica Ivanešić, Olivera Kožić i Jelena Gril.

Utakmice su dobro vodili požeški odbojkaši suci Ruda Đurčević, Helena Matanović i Mihaela Gelenčir.