Ponedjeljak, 10 Svi 2021 14:57

Rukometaši Požege odigrali neodlučeno, 37:37 protiv RK Vidovec u 20. kolu 1. HRL - Sjever

POŽEGA - U nedjelju, 09. 05. 2021. u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc, rukometaši Požege protiv RK Vidovec odigrali susret 20. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Požežani su odigrali neodlučeno nakon duge stanke u utakmici s velikim brojem pogodaka. Odličnu je utakmicu odradio Šimun Banović postigavši osam pogodaka, a bila je to druga utakmica ove sezone između ova dva takmaca koja je završila bez pobjednika.

Vidovec je imao prednost od početka utakmice, a domaćin konačno u 50. minuti uspjeva izjednačiti na 31:31. Kada je u 58. minuti semafor pokazivao 35:37 i kada su gosti imali napad uvukla se mala panika u domaće redove. No, odigrali su Požežani odličnu obranu u samom finišu, realizirali napade i završili u egalu pa gosti itekako mogu žaliti za bodom. Šimun Banović odigrao je odličnu utakmicu, postigao 8 pogodaka i vukao cijelu ekipu. Marko Antunović postigao je 6, dok su pivoti Krešo Tomas i Ivan Janjić postigli po pet. Antonio Ćosić obranio je 8 značajnih udaraca, najviše kada se lomio rezultat. Kod gostiju Borna Horenec upisao se 7 puta u strijelce, Mario Dobovičnik 6 puta.

Nakon ovoga kola Požega se nalazi na 7. mjestu s 19 bodova, a već u srijedu gostuje u Zagrebu kod Medveščaka. Nakon toga u Požegu, u 22. kolu dolazi Viro Virovitica.