Ponedjeljak, 20 Ožujak 2023 08:41

Rukometaši Požege pobijedili Novi Zagreb u 20. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege pobijedili su na svom parketu ekipu Novog Zagreba rezultatom 38:34 (17:14) u susretu 20. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Velikih problema oko sastava imali su treneri Dario Anić i Filip Bešlić prije ove utakmice ali su na kraju skupili 11 igrača i na kraju uspjeli doći do zaslužene pobjede.

Požežani su odigrali pametno, strpljivo, mirno i došli do novih bodova s kojima su se učvrstili na 4. mjestu. Nakon lošijeg ulaska domaćih u utakmicu u 4 minuti gosti su imali vodstvo od 1:3. Nakon toga Požežani se bude i dolaze u vodstvo, a najveću prednosti imali su kod rezultata 17:12 u 27. minuti.

U drugom dijelu ulazimo opet su požeški rukometaši ušli opuštenije pa su u 40. minuti gosti imaju napad za izjednačenje. Tada na gol staje Kristijan Zeljko i brani udarac za egal, daje svojoj ekipi novu energiju, promijenjen je i način igre u obrani pa je uskoro ponovno 5 razlike za domaće.

Kod gostiju Andro Lopac i Dino Divjak postigli su svaki po 11 golova. Najefikasniji kod domaćih bio je sjajni Vilim Gotal sa 9 pogodaka, po 7 su zabili Karlo Grgurić i Marko Sertić, 6 je dodao Šimun Banović, 5 Marko Antunović dok je 4 zabio Lovro Glasnović.

Ivan Cota obranio je 10 udaraca prema golu, a Kristijan Zeljko 5.

U narednom, 21. kolu Požežanima slijedi neugodno gostovanje u Vidovec (25. 03.), a nakon toga u Požegu dolazi Viro Virovitica (01. 04.).

Pročitano 421 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 20 Ožujak 2023 09:03