Ponedjeljak, 16 Listopad 2023 09:06

Rukometaši Požege pobijedili Bjelovar u 5. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege pobijedili su jučer na svom parketu RK Bjelovar rezultatom 32:27 (14:14) u 5. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever te su se trećom uzastopnom pobjedom popeli na visoko drugo mjesto.

Odigrali su Požežani sjajnu utakmicu u kojoj su prikazali puno više od bivšeg premijerligaša, jednog od glavnog pretendenta na brzi povratak u višu rang. Očigledno se ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića diže iz kola u kolo, a što je i najvažnije igraju odlično. Obrana je sjajna, čvrsta, a iz čega proizlazi efikasan napad.

Požeški rukometaši su odlično otvorili utakmicu, poveli su 5:2, pa 9:5 da bi se nakon minute predaha gostiju rezultat vratio u egal s kojim se odlazi na odmor (14:14). Drugi dio bolje otvaraju gosti i u 41. minuti zadnji put vode 19:20. Nakon toga kreće rapsodija u plavom, razbranio se vratar Ivan Cota, obrana pušta povremeno tu i tamo poneki gol, dok napad ne oprašta i u 53. minuti Požežani vode 30:23, a tu je praktički bio i priči kraj.

U sjajnom atmosferi pred tristotinjak gledatelja domaći mirno utakmicu privode kraju i pobjeđuju s konačnih 32:27. Šimun Banović i Karlo Grgurić zabili su 6 pogodaka, Marko Sertić 5, Ivan Antunović i Jerko Tukonić 4. Ivan Cota obranio je 8 udaraca, većinu kada se lomila utakmica. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Leon Lukačec sa 7 pogodaka.

U 6. kolu Požega gostuje kod RK Nexe II u Našicama (nedjelja, 22. 10. u 18,00 sati), ali će prije toga u srijedu, 18. 10. s početkom u 20,00 sati u Novoj Gradišci kod "RK Nova Gradiška - BD Gruppe" odigrati utakmicu 2. kola kupa regije.

(Foto naslovnica : 034portal.hr)

Pročitano 297 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 16 Listopad 2023 13:11