Ponedjeljak, 23 Listopad 2023 09:14

Rukometaši Požege u 6. kolu 1. HRL - Sjever poraženi na gostovanju kod RK Nexe II u Našicama

NAŠICE - Rukometaši Požege poraženi su jučer na gostovanju u Našicama od ekipe Nexe II rezultatom 41:38 (20:22) u 6. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Požežani su dobro igrali do 38 minute kada su stali i dopustili domaćinu da se vrati u susret. Našice očito ne odgovara požeškim rukometašima jer su i u prošloj sezoni na tom gostovanju odigrali lošu utakmicu.

Do 17. minute igralo se u egalu rezultat je bio 12:12. Tada su se gosti odvojili na 5 razlike kod rezultata 14:19 u 24. minuti. Do poluvremena domaćin je uspio smanjiti prednost Požega na 2 razlike (20:22). Početak drugog dijela opet je pripao gostima koji u 38. minuti imaju vodstvo od 4 pogotka (22:26). Tada su Požežani jednostavno stali, a domaćin je to iskoristio i u 44. minuti imao vodstvo od 27:26. Do kraja susreta Požega je pokušavala preokrenuti rezultat ali povratka više nije bilo i bodovi su ostali u Našicama.

Najbolji igrač u redovima Požege bio je Karlo Grgurić sa 10 pogodaka, Marko Sertić dodao je 8 dok su Ivan Janjić i Marko Antunović zabili svaki po 5 golova. Kod domaćina je najbolji strijelac bio  Karlo Jurić sa 12 pogodaka.

Požega je trenutno na 6. mjestu ali je samo 4 boda udaljena od lidera Čakovca. U narednom, 7. kolu igrači trenera Daria Anića i Filipa Bešlića dočekuju Metalac (Zagreb), a taj susret igrat će se u nedjelju, 29. 10. 2023. s početkom u 17,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pročitano 299 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 23 Listopad 2023 10:43