Ponedjeljak, 06 Studeni 2023 11:58

Rukometaši Požege poraženi na svom parketu od Dugog Sela u 8. kolu 1. HRL - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege poraženi su na svom parketu od Dugog Sela rezultatom 28:32 (13:17) u susretu 8. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. To je već treći poraz u nizu (Nexe, Metalac, Dugo Selo) pa je očito da su Požežani upali u malu krizu rezultata nakon što su u prvih pet kola ostvarili četiri pobjede.

Od prve minute vidio se različiti pristup igri. Gosti iz Dugog Sela došli su motivirani i željni bodova dok su Požežani ušli u utakmicu anemično, mlako i sporo. U 7. minuti domaći su gubili 1:3, da bi gosti u 19. minuti imali najveću prednost na utakmici kod rezultata 7:12.

U drugo poluvrijeme požeški rukometaši su ušli bolje, žešće, odlučnije, ali tek u 50. minuti su došli do izjednačenja ( 25:25). Do 55. igralo se u egalu, ali gosti puno bolje odigravaju samu završnicu utakmice i posve zasluženo pobjeđuju 28:32.

Karlo Grgurić opet je bio fantastičan uz 12 postignutih pogodaka. Ivan Antunović postigao ih je 8. Bio je to dvojac koji je vukao domaćina cijelu utakmicu, ali ipak nedovoljno da bi se došlo do pobjede bez većeg doprinosa ostatka ekipe i bolje odigrane obrane. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Leo Lisica sa 10 pogodaka.

U utorak, 07. 11. s početkom u 20,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc rukometaši Požege će u polufinalu Kupa regije istok ugostiti premijerligaša Bjelin Spačvu iz Vinkovaca koja nakon osam odigranih kola lige B Premijer lige ima 11 osvojenih bodova (5 pobjeda, 1 remi, 2 poraza). Vinkovčani su prošle sezone igrali u istom rangu s Požegom, ali su osvajanjem naslova prvaka 1. HRL - Sjever ostvarili plasman u elitni rang hrvatskog rukometa.

Rukometaši Požege su trenutno na 7. mjestu sa 8 osvojenih bodova (4 pobjede, 4 poraza), a u 9. kolu 1. HRL Sjever u subotu, 11. 11. gostuju u Zagrebu kod Novog Zagreba. Na svom parketu će ponovno igrati u 10. kolu, u subotu, 18. 11. kada će s početkom u 18,00 sati ugostiti Valpovku (Valpovo).

Pročitano 255 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 06 Studeni 2023 13:40