Nedjelja, 03 Prosinac 2023 22:21

Rukometaši Požege pobijedili Đakovo u 12. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege pobijedli su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc ekipu RK Đakovo rezultatom 28:21 (15:10) u susretu 12. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever.  Navijači domaćih mogli su u miru pratiti ovu utakmicu jer za razliku od većine domaćih utakmica ove sezone, Požežani su od početka do kraja kontolirali igru i rezultat i mirno doli do dva nova važna boda.

Nakon dobrog otvaranja i vodstva 4:1, uz odličnu obranu i  raspoloženog vratara Ivana Cotu koji je tada obranio 5 udaraca prema golu, u 14. minuti rezultat je 9:4, a tu prednost su požeški rukometaši i održavali do poluvremena (15:10). U drugom dijelu najveća prednost bila je pri rezultatu 24:15 u 45. minuti.

Utakmica je u posljednjih 15 minuta ušla u laganiji ritam i završava s pobjedom Požege rezultatom 28:21. Iznimno raspoložen bio je ponovno Karlo Grgurić koji je postigao 13 pogodaka (6 iz sedmeraca), a nakon ove utakmice izbio je i na drugo mjesto strijelaca 1. HRL - Sjever.

Ivan Janjić postigao je 4 lijepa pogotka, dok su po 3 zabili Ivan Antunović i Marko Ćosić. Ivan Cota obranio je ukupno 11 udaraca. Ekipa trenera Daria Anića i Filipa Bešlića je trenutno na odličnim, četvrtom mjestu sa 15 bodova (7 pobjeda, 1 remi, 4 poraza). U 13. kolu koje je i posljednje prvog dijela sezone rukometaši Požege gostuju kod Siska koji je peti na ljestvici sa istim bodovnim učinkom kao i Požega.

Pročitano 211 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 04 Prosinac 2023 12:01