Ponedjeljak, 12 Veljača 2024 08:33

Rukometaši Požege poraženi od lidera Čakovca u 15. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Odličnu utakmicu odigrali su rukometaši Požege protiv prvenstvenog lidera Čakovca u susretu 15. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Gosti su u Sportsku dvoranu Tomislav Pirc došli kao kao veliki favoriti jer su dosadašnjih 14 utakmica ostvarili 13 pobjeda i 1 remi.

Požežani su ušli u utakmicu s velikim motivom i željom da pobijede kvalitetnog suparnika te su veći dio prvog dijela vodili, a do zadnjih nekoliko minuta susreta igrali gotovo u egalu da bi poklekli u samoj završnici ove zanimljive utakmice.

U 10. minuti domaćin je vodio 5:1, a u 15. minuti rezultat je bio 8:4. Nakon što je Požega u 17. minuti imala vodstvo od 9:6 upala je u crnu rupu te ćak 12 minuta bila bez postignutog pogotka. Gosti su to znali iskoristiti i preokrenuli rezultat na 9:11. Požeški rukometaši ipak su postigli gol minutu prije odlaska na odmor i uspjeli doći i do izjednačenja pa se na poluvrijeme otišlo kod rezultata 12:12.

Tijekom drugog dijela Požega je bila na gol, dva zaostatka sve do 56. minute kada je rezultat bio 23:25. Nakon toga su domaći pali sa snagom i iskusni gosti odlaze na nedostižnih 5 razlike i najvećeg vodstva u ovom susretu.

Najučinkovitiji igrač u našim redovima bio je Ivan Antunović sa 7 pogodaka. Marko Antunović postigao ih je 6, dok su po 3 puta zabili Marko Sertić i Marko Ćosić.

Ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešllića je ovim porazom pala 6. mjesto na ljestvici (16 bodova, 7 pobjeda, 2 remija, 6 poraza). U narednom, 16. kolu Požežani će u goste Maksimir Pasteli čija ekipa je trenutno na 11. mjestu sa 12 bodova.

Nakon tri kola bez pobjede Požega će sigurno u Zagrebu tražiti nove bodove.

Pročitano 208 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 12 Veljača 2024 09:16